środa, 5 sierpnia 2020. Imieniny Emila, Karoliny, Kary

Podziel się:

Podziel się:

Opady śniegu ( 29/30 marca )

Opady śniegu

Prognoza na 29 marca ( uwaga silne opady śniegu )

W piątek szykują się zmiany, wyż który zapewniał nam słoneczna lecz zimną aurę powoli będzie przesuwał się na wschód w stronę zachodniej Rosji, ustępując niżowi znad zachodnich Niemiec. "Dieter 2 bo tak został nazwany wkroczy do Polski jutro rano, początkowo niż wraz z frontami zacznie się pogłębiać nad naszym krajem co w rezultacie przyniesie mocne opady śniegu, a na południu Polski również deszczu ze śniegiem oraz samego deszczu możliwa także gołoledź.

 Do naszego województwa front dotrze o godz. 14-15 ( południowy - zachód ) lecz już w południe możliwe są przelotne opady śniegu. Najmocniejsze natężenie przewiduje na godz. 19-23 w tym czasie nad naszym woj. ma mocno sypać śnieg, (mapa ) jednak nie są to ostateczne wyliczenia zapraszam do śledzenia wpisów ( Pogoda Mazury Facebook )
 Temperatura maksymalna wyniesie od 0`C do +2`C.
 Wiatr południowo - wschodni dość silny po południu silny, porywy na wschodzie mogą osiągać  do 60 km/h, na pozostałym obszarze do 45-50 km/h, wiatr w porze nocnej będzie tworzył zawieje i zamiecie śnieżne.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Wiatromen ( Pogoda dla Mazur ) oraz opublikowany na portalu Olsztyńska24: W nocy z piątku na sobotę silne opady śniegu
Oceń artykuł:

(0)