Piątek, 20 kwietnia 2018. Imieniny Agnieszki, Amalii, Czecha

Być jak miss

2007-12-05 00:00:00

Miłośnicy niewieściego piękna mięli na co popatrzeć podczas ostatnich wyborów miss miasta. W szranki stanęło dwadzieścia jeden kandydatek. Jury wybrało tę najładniejszą aż w trzech kategoriach wiekowych.

Najmłodsze (od siedmiu do jedenastu lat) walczyły o Miss Małolatek. Starsze, w wieku dwanaście- czternaście lat starały się zdobyć tytuł Miss Nastolatek. Wreszcie najstarsze, od piętnastego roku życia konkurowały o tytuł Miss Gołdapi. W jury zasiedli: Marzena Barszczewska, Urszula Becz, Maciej Rakowski, Szymon Wieraszko oraz ubiegłoroczna miss miasta, Emilia Sidor. Imprezę poprowadził Mirosław Bobrowski.

Zaczęły od autoprezentacji
Na początku kandydatki przedstawiły się i opowiedziały trochę o sobie, swych zainteresowaniach i planach na przyszłość. Było trochę tremy, ale generalnie poszło im nieźle- śpiewały, deklamowały wiersze.

Najpierw na scenie pojawiły się te najmłodsze. Dziewięć małych księżniczek pokazało się publiczności w oszałamiających strojach. W sukniach wieczorowych zaprezentowały się także kandydatki na miss nastolatek i miss Gołdapi. W drugiej turze damy pokazały się publiczności w strojach kolorowych, w trzeciej zaś w stylu country. Scenografię przygotował Jarosław Jasiński. Podczas przerwy, kiedy to jury udało się na obrady, widzowie podziwiać mogli niesamowite zdolności chłopaków z capoeiry. Zaśpiewały też dziewczęta z grupy wokalnej.

Jak przyznało jury miss miasta wybrano jednogłośnie. Pod wzgląd wzięto przede wszystkim urodę, grację, sposób poruszania się i ogólny wyraz artystyczny. Miss Małolatek została Kaja Rozmysłowska, Miss Nastolatek Paula Waraksa, Miss Foto Nastolatek Klaudia Zajączkowska, natomiast Miss Gołdapi i jednocześnie Miss Foto Brygida Staranowicz. Organizatorem imprezy był Dom Kultury w Gołdapi. Frekwencji pozazdrościć może nie jeden polityk organizujący przedwyborczy wiec- w sali Domu Kultury nie tylko zabrakło miejsc siedzących, ale i o stojące, szczególnie pod sceną, trzeba się było postarać.

Monika Doring- Wyszyńska

Uwaga! To jest archiwalny artykuł. Może zawierać niaktualne informacje.