Pływacy w Ełku rywalizowali w Gliwicach i Olsztynie

2022-12-21 14:24:01(ost. akt: 2022-12-21 14:29:53)

Autor zdjęcia: Fb/MOS Ełk

W Gliwicach rywalizowali zawodnicy 15-letni, natomiast w Olsztynie ścigali się juniorzy 14-letni.
Nasze miasto reprezentowane było przez zawodników sekcji pływackiej UKS MOS EŁK w składzie:
Juniorzy 15 lat : Bartosz Grzesiuk, Natalia Motyka, Kinga Paszkowska.
Juniorzy 14 lat: Julia Truszkowska, Remigiusz Chrzanowski, Konrad Odolecki, Piotr Staniszewski.

Do zawodów w Gliwicach zgłoszonych zostało 402 zawodników z 120 klubów. W zawodach Olsztyńskich wystartowało 544 zawodników z 154 klubów.

Dla juniorów młodszych z ełckiego MOS-u były to pierwsze zawody o tak dużej randze.

Nasi zawodnicy spisali się znakomicie. Ełczanie poprawiali swoje rekordy życiowe z konkurencji na konkurencję. Mimo stałego progresu nie udało się młodym pływakom z Ełku awansować do serii finałowych. Pomimo braku awansu do finału należy uznać zawody za udanie — przyznają trenerzy.

W podsumowaniu postępów zawodników juniorzy 15-letni znaleźli się na 9. miejscu natomiast 14-latkowie uplasowali się na 40. pozycji.

Jesteśmy pewni iż doświadczenie jakie zdobyli nasi pływacy podczas Mistrzostw Polski zaprocentuje w przyszłości — dodają z nadzieją trenerzy.