Sobota, 6 czerwca 2020. Imieniny Laury, Laurentego, Nory

Trasa rowerowa Polski Wschodniej

2011-10-06 12:13:38 (ost. akt: 2013-07-16 14:39:01)

Autor zdjęcia: Archiwum KG

Znany jest już ostateczny przebieg projektowanej międzywojewódzkiej trasy rowerowej przez regiony Polski Wschodniej na terenie Warmii i Mazur.

Po konsultacjach z partnerami lokalnymi trwają ostatnie drobne korekty przebiegu trasy w korytarzu północnym, wskazanym przez zarząd województwa, a zatwierdzonym przez Ministerstwo Rozwoju regionalnego.

Trasa zaczynać będzie się w Bieszczadach w województwie podkarpackiem, następnie przez świętokrzyskie, lubelskie, podlaskie dotrze do Warmii i Mazur. Punktem stycznym trasy między regionami będzie Trójstyk granic Polski, Rosji i Litwy na terenie dawnej wsi Serteki.

Przebieg trasy przez powiat gołdapski będzie następujący: Trójstyk – Przesławki – Skajzgiry –Maciejowięta – Stańczyki –Linowo – Kiepojcie – Dubeninki – Czarne – Botkuny – Gołdap – Grabowo – Boćwinka – Banie Mazurskie.

Dalszy przebieg trasy to: Budry – Węgorzewo – Srokowo – Barciany – Sępopol – Bartoszyce – Lidzbark Warmiński – Górowo Iławeckie – Pieniężno – Braniewo – Frombork – Tolkmicko – Elbląg – Żuławy Elbląskie na granicy z województwem pomorskiem. Łącznie będzie to 423 km trasy na Mazurach, Warmii i Powiślu.

Wykonawca studium wykonalności powinien zakończyć prace do końca 2011. W roku 2012 planowane jest wykonanie dokumentacji technicznej, a budowa w 2013. Wskazaliśmy północny wariant przebiegu trasy w regionie, przez tereny nadgraniczne, peryferyjnie położone, ale atrakcyjne przyrodniczo i krajobrazowo, mniej dotychczas odwiedzane przez turystów, aby trasa stanowiła czynnik promujący i aktywizujący te tereny oraz sprzyjała powstawaniu infrastruktury wokół niej.
Jarosław Słoma

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Rysiek #529585 | 89.229.*.* 26 sty 2012 10:29

  Świetnie w końcu będę miał gdzie pojeździć bezpiecznie rowerem.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. skiepa #506538 | 188.47.*.* 9 sty 2012 19:37

  Św Lipka to odpustowy skansen, Gierłoż i Mrągowo każdy już widział, Mikołajki to komercyjny kurort który rzuca cień na Giżycko (mające ambicje na doścignięcie, a nawet prześcignięcie Mrągowa w tej materii). Bardzo dobrze się stało że te miejscowości zostały ominięte. Szczerze powiedziawszy wolę połazić po bagnach pod Gołdapią niż patrzeć jak Kwaśniewski pływa jachtem w Mikołajkach.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. rowerzysta #467188 | 80.50.*.* 6 gru 2011 08:01

  Trasę proponuję nazwać imienia Sycza i Protasa. Najciekawsze tereny turystyczne naszego województwa - Sw Lipka, Gerłoż, Giżycko, Mikołajki, Mrągowo itp - zostały ominięte. Skandal.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages