Piątek, 22 stycznia 2021. Imieniny Dominiki, Mateusza, Wincentego

Policyjne podsumowanie świąt - w Gołdapi było bezpiecznie

2020-12-29 09:08:00 (ost. akt: 2020-12-29 09:09:35)

Autor zdjęcia: Policja

Tegoroczne Boże Narodzenie miało spokojny przebieg. Na terenie miasta odnotowano jedno zdarzenia drogowe. Policjanci nałożyli 17 mandatów karnych na kierowców, którzy naruszyli przepisy prawa o ruchu drogowym. W ciągu tych kilku dni policjanci nie odnotowali żadnego wypadku drogowego, zatrzymali jednego nietrzeźwego kierowcę.

Święta Bożego Narodzenia to nie tylko czas spędzony w gronie najbliższych. To także zwiększony ruch na drogach i czas wzmożonej pracy dla policjantów. Od wigilii do niedzieli 27 grudnia gołdapscy policjanci prowadzili coroczne działania związane ze świątecznym weekendem dbając o bezpieczeństwo mieszkańców.

Podczas tych kilku świątecznych dni na terenie miasta nie doszło do żadnego wypadku, jedynie do jednej niegroźnej kolizji, w której to na parkingu przy ul. Paderewskiego kierujący fordem cofając uderzył w zaparkowane bmw. Nikomu nic się nie stało, kierowcę policjanci pouczyli. Funkcjonariusze nie odnotowali zdarzeń kryminalnych, podjęli łącznie 35 interwencji, w tym 19 domowych. Do policyjnego aresztu z awantur wszczętych przez nietrzeźwych domowników trafiły dwie osoby zatrzymane jako sprawcy przemocy w rodzinie. Nie obyło się również bez nietrzeźwych kierujących.

W niedzielę 27 grudnia kilka minut po godz. 18:00 popołudnie policjanci ruchu drogowego po zgłoszeniu od innego kierowcy zatrzymali kierującego vw golfem. 60 latek był pijany. Badanie wykazało w jego organizmie blisko 2,5 promila alkoholu. Mężczyzna stracił prawo jazdy.

mat KPP Gołdap

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages