Piątek, 22 stycznia 2021. Imieniny Dominiki, Mateusza, Wincentego

Policjanci kontrolowali czy mieszkańcy i turyści noszą maseczki

2020-08-27 14:46:46 (ost. akt: 2020-08-27 14:53:08)
Maseczki w sklepie

Maseczki w sklepie

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

W ostatnim czasie gołdapscy policjanci, wspólnie z pracownikami Sanepidu sprawdzali czy mieszkańcy powiatu oraz turyści zachowują zasady bezpieczeństwa epidemicznego i przestrzegają wytycznych sanitarnych. Mowa o zasłaniani ust i nosa w miejscach, gdzie brak jest możliwości zachowania dystansu, czyli m.in. w sklepach, restauracjach czy też pubach.

W ostatnim czasie policjanci z gołdapskiej komendy wspólnie z przedstawicielami służb sanitarnych przeprowadzili działania prewencyjno-kontrolne, które dotyczyły przestrzegania obostrzeń w związku z panującą w kraju pandemią koronawirusa.

Sprawdzane były miejsca o dużym zagęszczeniu ludzi m.in. stacje paliw, lokale gastronomiczne i sklepy. Mundurowi przypominali o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, czyli m.in. o obowiązku zachowania dystansu społecznego i zakrywania ust i nosa.

Do tej pory przeprowadzonych zostało 44 kontroli, podczas których nie stwierdzono żadnych nieprawidłowości. Większość mieszkańców powiatu i przyjezdnych stosuje się do obowiązujących przepisów w zamkniętych miejscach publicznych.

Funkcjonariusze przypominają, że w przypadkach skrajnego lekceważenia obowiązujących przepisów będą wyciągane stosowne konsekwencje.

Za nieprzestrzeganie nakazów i zakazów w związku z pandemią można grozi mandat karny do 500 zł lub skierowanie wniosku do sądu. Dodatkowo Sanepid może nałożyć karę w drodze decyzji administracyjnej nawet do 30 tysięcy złotych.

mat. KPP w Gołdapi

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages