Piątek, 23 października 2020. Imieniny Edwarda, Marleny, Seweryna

Gołdapski OSiR zaprasza seniorów na atrakcyjne zajęcia w wodzie

2020-03-10 11:08:11 (ost. akt: 2020-03-10 11:17:17)

Autor zdjęcia: Pixabay

Zajęcia w wodzie wciąż cieszą się dużą popularnością, ponieważ są doskonałe zarówno dla zawodowych sportowców jak i amatorów. Coraz częściej organizowane są także różnorodne zajęcia w ramach aqua fitnessu dla osób w wieku seniora.

Wykonując gimnastykę w wodzie niemal nie odczuwa się wysiłku, dlatego ta forma aktywności fizycznej jest doskonała również dla osób w starszym wieku, bez względu na poziom sprawności fizycznej, a zastosowanie wszelkiego rodzaju ćwiczeń w wodzie może stać się swoistym rozwiązaniem na wiele dolegliwości zdrowotnych, jakie nękają ludzi w wieku seniora.


Aqua fitness skutecznie zapobiega nagminnym przeziębieniom, opóźnia oznaki starzenia i wzmacnia najważniejszy z mięśni ludzkiego organizmu – mięsień sercowy. Lekcja mokrego fitnessu jest doskonałą zabawą. Towarzyszący całym zajęciom akompaniament muzyczny spowalnia wystąpienie zmęczenia, daje pełną satysfakcję i znacznie poprawia samopoczucie.

W zasadzie nie ma żadnych przeciw wskazań do uprawiania aqua fitnessu, bez względu na wiek, ale osoby cierpiące na różne niedomagania starszego wieku powinny wcześniej skonsultować się z lekarzem.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages