Wtorek, 26 stycznia 2021. Imieniny Lutosława, Normy, Pauliny

Policjanci wyeliminowali kolejnego pijanego uczestnika ruchu

2020-02-05 14:54:41 (ost. akt: 2020-02-05 14:56:37)

”Alkohol i narkotyki” pod taką nazwą gołdapscy policjanci przeprowadzili wczoraj działania, które skierowane były przeciwko nietrzeźwym kierującym oraz uczestnikom ruchu drogowego będącym pod wpływem środków odurzających. Podczas akcji funkcjonariusze przebadali blisko 320 kierujących. Jeden z nich zdecydował się wsiąść za kółko pomimo spożytego wcześniej alkoholu.

„Alkohol i narkotyki” to policyjne działania mające na celu wyeliminowanie z ruchu kierujących pojazdami w stanie nietrzeźwości lub będących pod wpływem środków odurzających. Nietrzeźwi kierujący są często sprawcami kolizji i wypadków drogowych, dlatego wyeliminowanie ich z ruchu powoduje zmniejszenie liczby zdarzeń na drogach.

Podczas wczorajszych (04.02.20) działań na terenie powiatu gołdapskiego policjanci drogówki skontrolowali blisko 320 kierowców. Jeden z nich był nietrzeźwy. Okazał się nim być zatrzymany kilka minut przed godz. 9:00 do kontroli drogowej na Osiedlu II w Gołdapi 34-latek, który prowadził opla corsę. Mężczyzna miał w organizmie prawie promil alkoholu.

W świetle obowiązujących przepisów za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, 5 tysięcy złotych kary grzywny oraz zakaz prowadzenia pojazdów nawet na 15 lat.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Cała doba jakiejś kolejnej akcji #2862760 | 37.8.*.* 5 lut 2020 15:28

    i raptem jeden pijany zatrzymany. A czy bez akcji zatrzymanie jednego gostka byłoby niemożliwe? Po co ta błazenada z jakimiś akcjami?

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages