Wtorek, 26 stycznia 2021. Imieniny Lutosława, Normy, Pauliny

Otwarcie nowej siedziby Straży Granicznej w Dubieninkach

2020-01-31 12:46:08 (ost. akt: 2020-01-31 12:51:34)

Autor zdjęcia: Straż Graniczna

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Dubeninkach mają nową siedzibę. 30 stycznia oddano do użytku nowoczesny obiekt będący w strukturach Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej.

W otwarciu Placówki Straży Granicznej w Dubeninkach, wzięli udział m.in.: Zastępca Komendanta Głównego Straży Granicznej gen. bryg. SG Wioleta Gorzkowska, Wicewojewoda Warmińsko-Mazurski Pan Aleksander Socha, przedstawiciele władz lokalnych, a także służby mundurowe i duchowieństwo.

Uroczystość rozpoczęła Msza Święta odprawiona w Parafii św. Andrzeja Boboli w Dubeninkach. Następnie dokonano otwarcia obiektu.

Komendant Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej płk SG Robert Inglot w swoim wystąpieniu przywitał przybyłych gości. Podziękował za trud i wkład włożony w realizację przedsięwzięcia. Podkreślił, że nowoczesne standardy pełnienia służby usprawnią wykonywanie ustawowych zadań formacji.

- Jestem pewien, że te wszystkie inwestycje zwrócą się w deklaracjach obywateli o poczuciu bezpieczeństwa w Naszej Ojczyźnie.

Zastępca Komendanta Głównego SG przypomniała o jednym z najważniejszych zadań formacji.

- Misją Straży Granicznej jest zapewnienie bezpieczeństwa i ochrona granicy państwowej, stanowiącej także granicę zewnętrzną Unii Europejskiej”. I to między innymi Wy, funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej, na co dzień dźwigacie ciężar tej odpowiedzialności. To ku Wam zwracają się oczy naszych obywateli na hasło „kryzys migracyjny”, bo w obliczu zagrożeń oczekiwania wobec Straży Granicznej, odpowiedzialnej za ochronę polskich, i jednocześnie unijnych granic, są bardzo duże. Dlatego musicie mieć narzędzia, które pozwolą Wam działać skutecznie i bezpiecznie - tłumaczyła zastępczyni komendanta głównego Straży Granicznej

Natomiast wicewojewoda podziękował funkcjonariuszom i pracownikom Straży Granicznej za służbę Ojczyźnie.

Nowoczesna placówka posiada pełne zaplecze logistyczne m.in. budynek administracyjny, garażowy, 50 metrową wieżę łączności radiowej, kojce, wybieg oraz tor przeszkód dla psów służbowych. Inwestycja, której łączny koszt wyniósł ponad 14 mln zł była współfinansowana z Funduszu Bezpieczeństwa Wewnętrznego i budżetu państwa, w tym z Programu Modernizacji Służb Mundurowych.

Placówka Straży Granicznej w Dubeninkach została włączona w system ochrony granic 1 września 1995 r. Funkcjonariusze prowadzą rozpoznanie i zapobiegają nielegalnej migracji poza przejściami granicznymi. Ochraniają odcinek granicy państwowej z obwodem kaliningradzkim o długości około 20 km. Szczególne znaczenie ma jej wschodni kraniec tzw. „trójstyk”, w którym zbiegają się granice trzech państw: Polski, Litwy i Rosji.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages