Sobota, 6 czerwca 2020. Imieniny Laury, Laurentego, Nory

„Nie bój się zabłysnąć” - Odblaskowy pokaz mody w Gołdapi

2019-11-29 14:37:44 (ost. akt: 2019-11-29 14:41:09)

Autor zdjęcia: KPP Gołdap

Czy strój codzienny lub na imprezę może zarazem spełniać wymogi bezpieczeństwa drogowego? Na te pytanie starali się odpowiedzieć przedszkolaki w zorganizowanym odblaskowym pokazie mody. Na specjalnie przygotowanym wybiegu dzieci zaprezentowały nowe podejście do odblasków. Maluchy dosłownie błyszczały!

W źle oświetlonych miejscach na drodze, piesi i rowerzyści bez odblasków dostrzegani są przez kierowców zazwyczaj z odległości 20-30 metrów. Dzięki odblaskom, które odbijają światła samochodu, kierowca jest w stanie zobaczyć osobę już z odległości nawet 150 metrów! To różnica, która może mieć zasadnicze znaczenie dla zdrowia i życia pieszych. Jednak wiele osób kojarząc odblaski z czymś tandetnym i nieatrakcyjnym unika ich noszenia.

Dlatego też gołdapscy policjanci wspólnie ze Starostwem Powiatowym i maluchami z Niepublicznego Przedszkola „Bajka” zorganizowali odblaskowy pokaz mody, aby propagować ideę noszenia elementów odblaskowych zwiększających bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

Podczas występu maluchy zaprezentowały się zebranym ubrane w odblaskowe „kreacje”, następnie policjantka przekazała widzom przepisy prawa o ruchu drogowym, wyjaśniła zasady działania elementów odblaskowych i zachęcała do dbania o własne bezpieczeństwo. Pokaz urozmaicił występ artystyczny poświęcony tematyce bezpieczeństwa w ruchu drogowym, po czym wszyscy zebrani otrzymali odblaskowe zawieszki i słodkości.

Odblaskowy pokaz mody stanowił jedno z działań w ramach II edycji projektu „On, Ty i Ja razem na szlaku bezpieczeństwa powiatu gołdapskiego”', poprzez które uczy się i dba o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego, wyposażając ich w elementy odblaskowe, a także promując wszelkie inicjatywy ograniczające zagrożenia w ruchu drogowym.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages