Wtorek, 26 stycznia 2021. Imieniny Lutosława, Normy, Pauliny

Mundurowi i mieszkańcy powiatu gołdapskiego oddali krew

2019-11-29 10:24:47 (ost. akt: 2019-11-29 10:36:03)

Autor zdjęcia: KPP Gołdap

W środę, 27 listopada w Baniach Mazurskich mieszkańcy powiatu gołdapskiego mogli oddać krew. Do zbiórki zorganizowanej przez Ochotniczą Pożarną w Surminach dołączyli strażacy, wojskowi oraz gołdapscy policjanci promując akcję „U-ratuj życie”. Zbiórka przyciągnęła wielu ochotników. Łącznie udało się zebrać ponad 13 litrów krwi.

Sala oddziału Banku Spółdzielczego w Baniach Mazurskich stała się w środę tymczasowym punktem krwiodawstwa. Do akcji zorganizowanej przez Ochotnicza Straż Pożarną z Surmin włączyli się wojskowi, strażacy i policjanci z gołdapskiej komendy, którzy promowali akcję „U-ratuj życie” w ramach II edycji projektu „On, Ty i Ja razem na szlaku bezpieczeństwa powiatu gołdapskiego”.

Do specjalnie przygotowanego punktu zgłosiły się 32 osoby, z których 27 honorowo oddało 13,5 litrów życiodajnego płynu.

W czasie trwania akcji funkcjonariusze i pracownice Starostwa Powiatowego rozdawali upominki i materiały prewencyjne promujące bezpieczeństwo tj. karty ICE, elementy odblaskowe Z roku na rok zwiększa się liczba honorowych dawców krwi i zwiększa się świadomość społeczna w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Elementy odblaskowe i gadżety zostały zakupione w ramach II edycji projektu „On, Ty i Ja razem na szlaku bezpieczeństwa powiatu gołdapskiego” realizowanego przez Starostwo Powiatowe w Gołdapi i Komendę Powiatową Policji.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages