Piątek, 24 stycznia 2020. Imieniny Felicji, Roberta, Sławy

STOP przemocy wobec kobiet

2019-11-26 22:27:48 (ost. akt: 2019-11-29 10:47:22)

Autor zdjęcia: KPP Gołdap

Jak co roku między 25 listopada, a 10 grudnia na całym świecie odbywa się kampania „Biała wstążka”, będąca symbolem sprzeciwu dotyczącego przemocy mężczyzn wobec kobiet. Jak co roku aktywnie uczestniczą w niej m.in. samorządowcy i policjanci.

Od poniedziałku w Gołdapi ruszyła kampania „Biała Wstążka”. To akcja skierowana do mężczyzn, jej celem jest zatrzymanie przemocy wobec kobiet. Wstążka przypięta do ubrania symbolizuje zobowiązanie do przerwania milczenia w kwestiach przemocy wobec kobiet i powstrzymania się od wszelkich form jej stosowania.
W czasie trwania akcji organizatorzy zaplanowali szereg wydarzeń zachęcając przy tym mężczyzn aby zechcieli przyjąć i nosić białą wstążkę manifestując w ten sposób sprzeciw wobec przemocy.

Symboliczne białe wstążki otrzymali od policjantek i pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej mężczyźni w instytucjach samorządowych, wojsku, straży pożarnej oraz mieszkańcy miasta.

Co jeszcze przed nami? W sobotę 7 grudnia odbędzie się Dzień Otwartych Drzwi w Ośrodku Pomocy Społecznej w Gołdapi, gdzie w ramach dyżuru członkowie Zespołu Interdyscyplinarnego będą udzielali osobom pokrzywdzonym kompleksowych informacji w zakresie m. in. praw przysługującym osobom doświadczającym przemocy domowej, możliwości uzyskania form specjalistycznej pomocy w lokalnych instytucjach oraz możliwości działań jakie w konkretnym przypadku można podjąć w celu zatrzymania przemocy w rodzinie.

Z kolei w poniedziałek 9 grudnia odbędzie się finał kampanii. Z lotu ptaka zostanie wykonane zdjęcie – „żywej” białej wstążki. Uczniowie szkół, pracownicy socjalni, żołnierze oraz funkcjonariusze policji ustawią się w kształt wstążki, w rękach będą trzymać białe balony.

http://m.wm.pl/2019/11/orig/69919otbs-a-592795-593837.jpg
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages