Piątek, 13 grudnia 2019. Imieniny Dalidy, Juliusza, Łucji

Policjanci uświadamiali uczniów co do zasad pierwszej pomocy

2019-11-14 10:33:42 (ost. akt: 2019-11-14 10:40:07)

Autor zdjęcia: KPP Gołdap

Co zrobić gdy jesteśmy świadkami wypadku lub gdy znajdziemy na ulicy osobę nieprzytomną. Jak w takich sytuacjach prawidłowo wezwać pomoc? Właściwego zachowania w sytuacjach zagrażających życiu należy uczyć już od najmłodszych lat, dlatego też gołdapscy policjanci przeprowadzili zajęcia profilaktyczne z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym i udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Trzecioklasiści ze Szkoły Podstawowej Nr 3 w Gołdapi wzięli udział w warsztatach o poruszaniu się po drodze i udzielaniu pierwszej pomocy przedmedycznej. Zajęcia prowadzili funkcjonariusze ruchu drogowego gołdapskiej komendy asp. Zbigniew Pietrewicz i sierż. szt. Jarosław Kowal.

Podczas spotkań uczniowie dowiedzieli się jak zadbać o bezpieczeństwo własne, jak prawidłowo sprawdzić przytomność osoby poszkodowanej, i w jaki sposób udzielić jej pierwszej pomocy.

Policjanci sprawdzili wiedzę dzieci z zakresu alarmowania służb oraz przypomnieli o różnych sytuacjach kryzysowych jakie mogą mieć miejsce. Omówili również zasady szeroko rozumianego bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Dzieciaki doskonale znały wszystkie numery alarmowe, wraz z instruktażem, jak powinna przebiegać prawidłowa rozmowa z operatorem, podawały przy tym wiele przykładów sytuacji, jakie można zgłaszać.

W ramach zajęć dzieci miały możliwość przećwiczenia zdobytej wiedzy na specjalnie przygotowanym fantomie przeznaczonym do nauki resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Ćwiczenia były nie lada wyzwaniem, z którym 9-latki doskonale sobie poradziły.

Z myślą o bezpieczeństwie każdy maluch otrzymał od funkcjonariuszy ulotkę z zasadami pierwszej pomocy oraz element odblaskowy.

Odblaski zostały zakupione w ramach II edycji projektu „On, Ty i Ja razem na szlaku bezpieczeństwa powiatu gołdapskiego” oraz projektu pn. „Ochrona pieszych dzięki aktywnym znakom na drodze”.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages