środa, 15 lipca 2020. Imieniny Henryka, Igi, Włodzimierza

Policjanci debatowali z seniorami na temat bezpieczeństwa

2019-10-25 10:34:10 (ost. akt: 2019-10-25 10:37:33)

Autor zdjęcia: KPP Gołdap

Osoby starsze bardzo często są narażone na działania ze strony przestępców i oszustów. Dlatego policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi wspólnie ze Starostwem Powiatowym zorganizowali debatę pn. „Bezpieczny senior, czyli okazja czyni złodzieja”, której celem było zwrócenie uwagi na bezpieczeństwo osób starszych, w szczególności w zakresie reagowania na zagrożenia.

W sali konferencyjne Starostwa Powiatowego w Gołdapi odbyła się dzisiaj (23.10.19) debata społeczna pn. „Bezpieczny senior, czyli okazja czyni złodzieja”, której głównymi organizatorami była Komenda Powiatowa Policji oraz Starostwo Powiatowe. Spotkanie adresowane było przede wszystkim do seniorów z terenu gminy Gołdap. Nie zabrakło także przedstawicieli władz lokalnych, podmiotów i instytucji odpowiedzialnych za bezpieczeństwo i porządek w mieście.

Na początek głos zabrała pracownica starostwa, która przekazała informacje o możliwości założenia i otrzymania gołdapskiej karty seniora, dzięki której osoby starsze będą mogły korzystać z ulg i zniżek w wielu miejscowych przedsiębiorstwach. Następnie zaproszone pracownice Zakładu Ubezpieczeń Społecznych omówiły kwestie dotyczące świadczeń i pomocy osobom starszym.

Policjanci w takcie swojego wystąpienia połączonego z prezentacją multimedialną omówili najczęściej spotykane przestępstwa, których dopuszczają się sprawcy na szkodę osób starszych oraz pouczali jak postępować, aby nie stać się ich ofiarą. Omawiane tematy były poparte krótkimi filmikami obrazującymi dane zagadnienia.

Funkcjonariuszka poruszyła także temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Mówiła słuchaczom o tym, jak powinni poruszać się po drodze zarówno będąc pieszym, rowerzystą bądź kierującym pojazdem mechanicznym. Przypomniała również o tym, jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych oraz o aplikacjach: Moja Komenda i Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Seniorzy dowiedzieli się krok po kroku jak korzystać z aplikacji i przekazywać policji informacje o miejscach zagrożonych przestępczością.

Na zakończenie spotkania wszyscy uczestnicy otrzymali upominki przypominające o bezpieczeństwie, które zakupione zostały w ramach II edycji projektu „On, Ty i Ja razem na szlaku bezpieczeństwa powiatu gołdapskiego”

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages