środa, 5 sierpnia 2020. Imieniny Emila, Karoliny, Kary

Policja edukowała seniorów z Uniwersytetu III Wieku w Gołdapi

2019-10-17 10:05:59 (ost. akt: 2019-10-17 10:17:05)

Autor zdjęcia: KPP Gołdap

Jak nie dać się oszukać, jak zabezpieczyć dom czy mieszkanie, dlaczego należy nosić odblaski - na te i inne pytania znają odpowiedź seniorzy z Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Gołdapi, z którymi spotkała się gołdapska policjantka z okazji otwarcia kolejnego roku działalności.

We wtorek 15 października br. z okazji otwarcia kolejnego roku działalności w Uniwersytecie III Wieku gościła funkcjonariuszka gołdapskiej komendy Policji. Zaproszenie było świetną okazją do rozmowy z seniorami o ich bezpieczeństwie.

Hasłem przewodnim spotkania był Bezpieczny Senior, czyli „Okazja czyni złodzieja”. Wszystko po to, aby seniorzy czuli się jeszcze bezpieczniej. Policjantka w trakcie spotkania przedstawiła jak nie stać się ofiarą oszustów, jak zabezpieczyć swoje mienie oraz jak właściwie i bezpiecznie korzystać z bankomatów i posługiwać się kartami płatniczymi.

Zwróciła uwagę seniorów na ich udział w budowaniu bezpieczeństwa w swojej najbliższej okolicy poprzez przekazywanie policji informacji o miejscach zagrożonych przestępczością bądź innymi niepożądanymi zjawiskami korzystając z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Na koniec spotkania omówiła zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w tym bezpieczeństwa pieszych. Sierż. sztab. Anna Barszczewska zwróciła szczególną uwagę seniorów na to, aby każdy będąc niechronionym uczestnikiem ruchu drogowego używał elementów odblaskowych.

Na ręce przedstawicielki Uniwersytetu policjantka złożyła elementy odblaskowe oraz vademecum bezpieczeństwa, w którym zawarte są informacje dotyczące m.in. zabezpieczenia mienia.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages