środa, 15 lipca 2020. Imieniny Henryka, Igi, Włodzimierza

Policjanci uświadamiali seniorów w sprawie bezpieczeństwa w Sieci

2019-10-15 14:09:22 (ost. akt: 2019-10-15 14:12:48)

Autor zdjęcia: KPP Gołdap

Jak zabezpieczyć mieszkanie/ dom przed włamaniem? Jakie niebezpieczeństwa czyhają w cyberprzestrzeni? Kiedy płatność kartą jest bezpieczna, kiedy płacąc za zakupy można nieświadomie ułatwić złodziejowi dokonanie kradzieży? To tylko niektóre tematy poruszane w trakcie spotkań z seniorami, które odbyły się w minionym tygodniu w Bibliotece Publicznej w Gołdapi.

Nadal w całym kraju zdarzają się przypadki oszustw, gdzie ofiarami padają osoby starsze. Policjanci gołdapskiej komendy wiedzą jak ważna jest profilaktyka w tym zakresie i przez cały rok organizują i uczestniczą w organizowanych spotkaniach z seniorami. W minionym tygodniu dwa takie spotkania odbyły się w Bibliotece Publicznej w Gołdapi w ramach projektu „O finansach w bibliotece”.

W trakcie spotkań funkcjonariusze poruszali tematy związane z szeroko rozumianym bezpieczeństwem, zagrożeniami w internecie, zabezpieczeniem mienie przed kradzieżą. Omówili również metody jakie stosują oszuści w celu wyłudzenia pieniędzy oraz jak się zachować w przypadku kiedy podejrzewamy, że mamy do czynienia z naciągaczem.

Policjanci zachęcali również seniorów do noszenia odblasków, podkreślając, że znacznie zwiększają one widoczność pieszego, a zatem wpływają na bezpieczeństwo.

Wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali elementy odblaskowe oraz etui antykradzieżowe na karty bankomatowe.

Spotkanie było również doskonałą okazją do promowania aplikacji mobilnych tj. Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa (KMZB) oraz Mojej Komendy. Funkcjonariusze wytłumaczyli uczestnikom, że KMZB to innowacyjne narzędzie, mające służyć głównie poprawie bezpieczeństwa mieszkańców.

Zgromadzeni seniorzy aktywnie uczestniczyli w spotkaniu, dzieląc się z funkcjonariuszami swoimi doświadczeniami.

Spotkanie odbyło się w ramach 6 edycji projektu „O finansach...w bibliotece” oraz II edycji projektu „On, Ty i Ja razem na szlaku bezpieczeństwa powiatu gołdapskiego”.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages