Piątek, 22 stycznia 2021. Imieniny Dominiki, Mateusza, Wincentego

Przebadają 120 mieszkańców Gołdapi

2019-10-11 14:45:29 (ost. akt: 2019-10-11 14:46:02)

Autor zdjęcia: Pixabay

W ramach projektu chętni najpierw przejdą badania, a następnie zostaną poddani rehabilitacji. Wezmą także udział w spotkaniach poświęconych aktywizacji ruchowej i edukacji zdrowotnej. O przyjęciu do projektu decyduje kolejność zgłoszeń.

Na początku października burmistrz Gołdapi Tomasz Rafał Luto podpisał umowę o dofinansowanie projektu "Rehabilitacja medyczna schorzeń kręgosłupa i narządów ruchu wśród mieszkańców Gminy Gołdap". Gmina Gołdap pozyskała na ten cel pieniądze z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020 w wysokości 391 560 zł, w tym 351 526 zł stanowią środki europejskie, a 40 034 zł dotacja celowa z budżetu krajowego. Łącznie pozyskane dofinansowanie wynosi 94,68 proc. wartości projektu.

Ruszyła już rekrutacja do projektu.

— Zapraszamy mieszkańców gminy Gołdap, którzy borykają się z dolegliwościami bólowymi kręgosłupa, do udziału w projekcie — zachęcają przedstawiciele gołdapskiego samorządu.

Głównym celem projektu jest zahamowanie lub ograniczenie skutków procesów chorobowych dotyczących układu kostno-stawowego, mięśniowego i tkanki łącznej u osób z dolegliwościami bólowymi kręgosłupa wśród 120 mieszkańców gminy Gołdap - 42 kobiet i 78 mężczyzn, będących w wieku aktywności zawodowej.

Zadania realizowane w ramach projektu to na początku kwalifikacja do programu polegająca na badaniu wstępnym i diagnozie - 6 godzin na każdą osobę. Następnie działania terapeutyczne – rehabilitacja medyczna - 5 godzin/osobę, aktywizacja ruchowa - 36 spotkań i edukacja zdrowotna - 6 spotkań.

Udział w projekcie mogą wziąć osoby zamieszkujące gminę Gołdap, a dokładniej kobiety w wieku 18-59 lat i mężczyźni w wieku 18-64 lat – w zakresie edukacji prozdrowotnej oraz kobiety w wieku 50-59 lat i mężczyźni w wieku 50-64 lat – w zakresie badań diagnostycznych.

Dokumenty rekrutacyjne dostępne są na stronie internetowej: www.goldap.pl, www.bip.goldap.pl oraz w urzędzie miejskim w Punkcie Obsługi Mieszkańców i w siedzibie Fundacji Ochrony Wielkich Jezior Mazurskich. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages