Wtorek, 26 stycznia 2021. Imieniny Lutosława, Normy, Pauliny

Dożynki diecezjalne w Gołdapi [FOTO, VIDEO] Dodaliśmy nowe zdjęcia!

2018-09-08 15:43:39 (ost. akt: 2018-09-10 12:54:31)

\W Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny 8 września diecezja ełcka dziękowała Bogu za tegoroczne plony. Gospodarzami tegorocznej uroczystości są trzy parafie w Gołdapi, a także Urząd Miasta Gołdap oraz Ełcka Kuria Diecezjalna

Gospodarzami tegorocznej uroczystości były trzy parafie w Gołdapi: NMP Matki Kościoła, św. Józefa Robotnika, św. Leona Wielkiego, a także Urząd Miasta Gołdap oraz Ełcka Kuria Diecezjalna. Dożynkom towarzyszy hasło „Z Maryją, Oblubienicą Ducha Świętego, dziękujemy za plony”. Uroczystej liturgii przewodniczył bp Jerzy Mazur, Biskup Ełcki.


Dożynki to od wieków najważniejsze święto polskiej wsi. Poprzez celebrację tradycyjnej obrzędowości oraz wspólną zabawę złożymy podziękowania Rolnikom za ich trud włożony w zbiór plonów.

Tradycja świętowania Diecezjalnych Dożynek ma już ponad dziesięcioletnią historię. Co roku wyznaczona parafia wraz z gminą otacza modlitwą oraz angażuje się w przygotowanie święta dziękczynienia rolników.



Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. rolnik #2576172 | 83.28.*.* 9 wrz 2018 08:11

    Podziękować , to trzeba naszej cudownej przepięknej Ziemi , to jest nasza Matka , Ona jest Matką naszych Matek Ona nas karmi Ona daje nam życie . To rolnikowi za jego ciężką pracę należą się podziękowania i szacunek . Tym chłoptasiom w sukienkach coś się pomyliło , oni nigdy nie pobrudzili swych tłuściutkich łapek ziemią . Patrzę że na tych dożynkach to już księży katolickich jest więcej nisz rolników .

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages