Wtorek, 26 stycznia 2021. Imieniny Lutosława, Normy, Pauliny

Dwa mercedesy dla ratowników

2018-03-14 09:00:49 (ost. akt: 2018-03-14 20:12:39)

Autor zdjęcia: archiwum

Wczoraj (13.03) do gołdapskich zespołów ratownictwa medycznego trafiły dwa nowe Mercedesy Sprintery. Karetki są już gotowe do użytku.

W dniu 13.03.2018 dwie nowe karetki marki Mercedes Sprinter trafiły do gołdapskich zespołów ratownictwa medycznego.

— Udało się to dzięki zaangażowaniu dyrektora operacyjnego Falck Medycyna na region warmińsko-mazurski Alfreda Rymarowicza, a także pracowników pogotowia w Gołdapi — powiedział Bogdan Mrozowski, kierownik pogotowia w Gołdapi.

Dyrektor Alfred Rymarowicz dokonał symbolicznego przekazania kluczyków na ręce Grażyny Sendy, wicestarosty gołdapskiego. Po krótkiej przemowie i podziękowaniu, wicestarosta przekazała klucze kierownikowi pogotowia Bogdanowi Mrozowskiemu. Na miejscu przekazania karetek obecni byli także przewodniczący rady powiatu Stefan Piech oraz członek Zarządu Powiatu — Marzanna Wardziejewska.

Najbliższe względem powiatu gołdapskiego szpitalne oddziały ratunkowe i oddziały kardiologiczne znajdują się w Suwałkach i Ełku. To odległość około 60 kilometrów.

— W stanach zagrożenia życia liczy się każda minuta, dlatego tak ważne jest, aby w Gołdapi jeździły nowe i niezawodne auta. Firma Falck stanęła na wysokości zadania odnawiając flotę aut ratunkowych właśnie tam, gdzie jest to najbardziej potrzebne i uzasadnione. Pokazała także, że mimo ogólnego zamieszania związanego z resortem zdrowia można działać skutecznie — dodaje Mrozowski.

Karetki zostały zakupione przez Falck Medycyna Sp. z o.o. Koszt samych aut to w przybliżeniu 700 tysięcy złotych. Jedno z aut to tak zwana karetka specjalistyczna, w której razem z ratownikami jeździ lekarz. Natomiast druga to tzw. karetka podstawowa. Jej obsadę stanowią wykwalifikowani ratownicy. Oba samochody wyposażone są w nowoczesny i niezawodny sprzęt do ratowania zdrowia i życia w stanach nagłych.


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages