Sobota, 19 października 2019. Imieniny Michaliny, Michała, Piotra

Wybraliśmy plac zabaw i ścieżkę

2018-02-13 09:00:00 (ost. akt: 2018-02-13 09:33:45)
Pieniądze

OLSZTYN - Pieniądze Fot. Grzegorz Czykwin /2004/

Pieniądze OLSZTYN - Pieniądze Fot. Grzegorz Czykwin /2004/

Autor zdjęcia: Grzegorz Czykwin

INWESTYCJE\\\Zakończyło się głosowanie na projekty w ramach Budżetu Obywatelskiego. Gołdapianie zdecydowali, na co samorząd przeznaczy 150 tysięcy złotych. W ramach BO powstanie nowy plac zabaw dla dzieci oraz ścieżka pieszo-rowerowa.

Budżetem obywatelskim jest procedura wskazywania przez mieszkańców gminy Gołdap projektów ważnych z punktu widzenia obywateli oraz ich wybór w głosowaniu, skutkujący sfinansowaniem realizacji z budżetu gminy. Projekty były zgłaszane przez cały styczeń. Następnie urzędnicy sprawdzili wszystkie zgłoszenia pod kątem prawno-formalnym i uruchomili platformę, dzięki której mieszkańcy Gołdapi mogli głosować na konkretne projekty.

W piątek 9 lutego zakończyło się głosowanie na projekty w ramach Budżetu Obywatelskiego Gminy Gołdap na 2018 rok. Głos można było oddać w formie elektronicznej lub tradycyjnej. Każda z tych form była zabezpieczona przed próbami manipulacji. Głos elektroniczny trzeba było potwierdzić za pośrednictwem poczty elektronicznej. Tradycyjna forma głosowania wymagała osobistego stawiennictwa w Urzędzie Miejskim w Gołdapi.

— Nowością wobec ubiegłorocznego głosowania były dwie listy projektów. Umieszczono na nich pomysły, które wnioskodawcy zaplanowali do zrealizowania na terenie miasta oraz na terenie wiejskim gminy Gołdap. Każdy głosujący mógł oddać po jednym głosie na każdą z list. Na realizację wniosków zaplanowano w Budżecie Gminy Gołdap 150 tys. złotych. Dwie trzecie wydatkowane zostanie na terenie miasta, a jedna trzecia poza nim — informuje burmistrz Tomasz Luto.

W formie elektronicznej ważny głos oddało 1047 osób. W Urzędzie Miejskim głosowało 313 osób, z których trzy oddały wcześniej ważny głos w głosowaniu internetowym. Łatwo policzyć, że suma głosów ważnych to 1357.

Po weryfikacji i zsumowaniu głosów oddanych w ramach listy miejskiej najwięcej otrzymał projekt Plac Zabaw „Hasanka” w parku przy ulicy Wojska Polskiego zgłoszony przez Martę Dębowską, Martę Zaporowską i Zbigniewa Makarewicza. Wniosek zakłada stworzenie placu zabaw dla dzieci. Atrakcyjny i bezpieczny plac zabaw powstanie dzięki zainstalowaniu zabawek i urządzeń małej architektury w parku przy ul. Wojska Polskiego. Wszystkie zainstalowane elementy będą posiadać niezbędne certyfikaty bezpieczeństwa. Zwycięski projekt wyczerpuje kwotę przeznaczoną na projekty miejskie.

Wśród projektów z listy wiejskiej zwyciężył wniosek pt. „Ścieżka pieszo-rowerowa na szlaku Green Velo” zgłoszony przez Grzegorza Olszewskiego. Projekt dotyczy wykonania asfaltowej ścieżki pieszo-rowerowej o długości 270 metrów we wsi Botkuny łączącej fragmenty szlaku rowerowego Green Velo. Powstanie ścieżki ma przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa mieszkańców, rowerzystów i innych uczestników ruchu.

opr. mro
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages