Sobota, 19 października 2019. Imieniny Michaliny, Michała, Piotra

Zmiany w budżecie na sesji nadzwyczajnej

2018-02-12 08:45:10 (ost. akt: 2018-02-12 08:45:09)

W piątek 9 lutego Rada Miejska w Gołdapi na nadzwyczajnej sesji zdecydowała o wprowadzeniu zmian do uchwały budżetowej oraz do Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Gołdap na lata 2018-2023.

Radni podwyższyli zaplanowane na rok 2018 wydatki inwestycyjne o 563 tys. złotych, zwiększając jednocześnie wielkość dochodów gminy. Jednomyślnie podjęta decyzja ma związek z realizacją współfinansowanego z RPO projektu pt. „Urządzenie nabrzeża Jeziora Gołdap”. Wszystkie złożone do jednego z przetargów oferty przewyższają wysokość środków jakie były zabezpieczone w budżecie zgodnie z wcześniejszym szacowaniem. By rozstrzygnąć przetarg Gmina musiała zapewnić dodatkowe pieniądze.

Dofinansowanie w wartym ponad 4,2 miliona złotych projekcie rozbudowy nabrzeża ma wynieść ponad 81%. Nad jeziorem zbudowane zostaną nowe boiska do siatkówki plażowej wraz z trybunami. W przyszłości powstanie też szkółka żeglarska. Na jej potrzeby zakupione zostaną żaglówki oraz większe łodzie szkoleniowe. Wypożyczalnia sprzętu pływającego wzbogaci się o nowe łodzie wędkarskie, 15 kajaków i 10 rowerów wodnych oraz zestawy do windsurfingu. Na jezioro Gołdap trafi też katamaran wykorzystujący energię słoneczną oraz motorówka ratownicza. Przebudowane zostaną sanitariaty, kuchnia polowa i budynek wypożyczalni sprzętu pływającego.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages