środa, 5 sierpnia 2020. Imieniny Emila, Karoliny, Kary

Umowa na projekt przebudowy DK 65 podpisana. Prace wokół Gołdapi w trzecim kwartale 2019

2018-02-07 13:19:07 (ost. akt: 2018-02-07 13:20:23)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

W sierpniu przyszłego roku mają ruszyć prace budowlane przy modernizacji drogi krajowej nr 65. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała umowę na wykonanie projektu tej inwestycji.

Przecinająca nasze województwo droga krajowa 65 (biegnąca od granicy województwa przez Ełk, Olecko i Gołdap do granicy państwa) przez wielu ekspertów i użytkowników jest oceniana jako jedna z najbardziej niebezpiecznych i najmniej komfortowych „krajówek”. Aby rozwiązać ten palący problem, samorząd gołdapski (reprezentowany przez Burmistrza Gołdapi Tomasza Luto i jego zastępcę Jacka Morzego) i ełcki (w osobie Prezydenta Ełku Tomasza Andrukiewicza), wspólnie wystąpiły do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oraz Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa z wnioskiem o podjęcie prac modernizacyjnych. Wniosek ten został rozpatrzony pozytywnie

Umowa na przygotowanie projektu przebudowy DK 65 została już podpisana. Jej wartość to prawie 9 milionów złotych. Przebudowa drogi, obejmująca prace na ośmiu odcinkach, kosztować będzie ponad 400 milionów złotych. Zakończenie prac nad siedmioma z nich zaplanowano na lato roku 2021. Trzy lata później ma zostać oddana do użytku obwodnica Gąsek.

W trzecim kwartale przyszłego roku mają ruszyć prace na odcinku pomiędzy granicą państwa i obwodnicą Gołdapi. Obejmą one m.in. zbudowanie ciągu pieszo-rowerowego, o który wnioskowali mieszkańcy oraz przedsiębiorcy z Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Szerokość jezdni wynosić będzie 8 metrów.

Modernizacja drogi zwiększy komfort i skróci czas podróży. Umożliwi bezpieczne poruszanie się pojazdom o dopuszczalnym nacisku osi napędowej do 11,5 t. Taki limit przewiduje ustawodawstwo Unii Europejskiej, do którego Polska ma obowiązek się dostosować. Drogi spełniające ten wymóg są znacznie lepiej zabezpieczone przed zniszczeniem nawierzchni przez samochody ciężarowe.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages