Czwartek, 24 września 2020. Imieniny Dory, Gerarda, Maryny

Obrona Terytorialna w gołdapskim starostwie

2018-01-19 09:36:20 (ost. akt: 2018-01-19 09:45:27)

Autor zdjęcia: starostwo powiatowe

W środę 17 stycznia w Starostwie Powiatowym w Gołdapi odbyło się spotkanie w zakresie przybliżenia idei tworzenia i funkcjonowania Wojsk Obrony Terytorialnej w Polsce oraz procedur powołania kandydatów do służby na terenie województwa warmińsko-mazurskiego.

Spotkanie zostało zainicjowane przez Wojskową Komendę Uzupełnień w Giżycku oraz 4. Warmińsko-Mazurską Brygadę Obrony Terytorialnej w Olsztynie. Skierowane było do władz samorządów gminnych, przedstawicieli sołectw oraz strażaków Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu gołdapskiego. Z ramienia powiatu w spotkaniu uczestniczył Starosta Gołdapski Andrzej Ciołek.

— Oferta służby w Wojskach Obrony Terytorialnej kierowana jest do wszystkich zainteresowanych, zarówno osób cywilnych, jak również żołnierzy zawodowych, a jej główny cel to umocnienia zdolności obronnych naszego kraju — tłumaczyli przedstawiciele armii. — Służba w OT to doskonały sposób na samorealizację i rozwój zawodowy, który jednocześnie kształtuje tak potrzebne dziś wartości.

Przypomnijmy, że rekrutacja do WOT na terenie Warmii i Mazur miała rozpocząć się jeszcze przed 2018 rokiem. Jednak niedawno ministerstwo powiadomiło, że przystąpi do procesu rekrutacji najwcześniej na początku bieżącego roku. Docelowo w województwie jednostki WOT mają znajdować się w Olsztynie, Ełku, Morągu, Braniewie i Giżycku.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages