Piątek, 25 września 2020. Imieniny Aureli, Kamila, Kleofasa

Gołdapianie zebrali prawie 45 tysięcy złotych!

2018-01-16 10:46:33 (ost. akt: 2018-01-16 10:51:26)
WOŚP 2018

Olsztyn- Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy po raz kolejny gra w Olsztynie

WOŚP 2018 Olsztyn- Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy po raz kolejny gra w Olsztynie

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

W niedzielę, 14 stycznia, kilkudziesięciu wolontariuszy od wczesnego rana kwestowało w Gołdapi i okolicznych miejscowościach na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na „wyrównanie szans w leczeniu noworodków” w Gołdapi zebrano prawie 45 tysięcy złotych.

Z okazji Finału przygotowano wiele atrakcji. Od 11:00 na placu Zwycięstwa publikę rozgrzewał DJ Tomaszek, harcerze oraz jednostka strzelecka. Można było pojeździć na quadach, wziąć udział w loterii i nabyć pamiątki przygotowane przez wolontariuszy i gołdapski Oddział Klanzy.

W hali OSiR UKS Jaćwingowie w meczu piłki ręcznej zmierzyli się z drużyną EKS Szczypiorniak Ełk. Na boisku pojawili się zarówno seniorzy jak i najmłodsi zawodnicy i zawodniczki. Wyjątkowo, datek wrzucony do puszki zastępował bilet na gołdapskie lodowisko.

Kulminacją niedzielnego finału był koncert małych i dużych gołdapskich artystów. Widzowie po brzegi wypełnili salę Domu Kultury. Żywiołowo oklaskiwali wspaniałe popisy wokalne, taneczne i akrobatyczne. W trakcie koncertu można było wylicytować cenne gadżety. O 20:00, jak w całej Polsce, rozbłysło światełko do nieba, przygotowane przez teatr ognia "Flash Zone". Po nim w „Kotłowni” Domu Kultury koncertowały zespoły z Gołdapi i Świętajna.

— Mimo mrozu, to był bardzo gorący dzień — mówi Mirosław Bobrowski szef gołdapskiego sztabu WOŚP. — Z całego serca dziękujemy wszystkim wolontariuszom, darczyńcom, występującym, wspierającym, partnerom i wszystkim którzy wrzucili pieniądze do puszki. Podczas 26 Finału, gołdapski Sztab zebrał 44825,09 zł. To ponad 1100 zł więcej niż w ubiegłym roku.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages