środa, 15 lipca 2020. Imieniny Henryka, Igi, Włodzimierza

Zmieni się plan zagospodarowania centrum miasta

2018-01-10 12:00:00 (ost. akt: 2018-01-10 12:08:44)

PRAWO\\\ Burmistrz Gołdapi ogłosił, że samorząd chce zmienić plan zagospodarowania przestrzennego centrum. — Obowiązujący dokument powstał ponad 20 lat temu i nie spełnia obecnych oczekiwań inwestycyjnych — motywuje decyzję burmistrz.

Trwają procedury konsultacyjne przewidziane przez ustawę o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym związane z przygotowywaniem przez Gminę Gołdap. Samorząd miasta wdrożył proces zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Będzie ona dotyczyć terenów położonych w kwartale Gołdapi ograniczonym ulicami: Królewiecką, Armii Krajowej, Tatyzy i Jaćwieską.

— Obecnie obowiązujący dokument powstał ponad 20 lat temu i nie spełnia obecnych oczekiwań inwestycyjnych. Jego aktualizacja ma to zmienić — argumentuje Tomasz Luto, burmistrz Gołdapi.

Zgodnie z procedurami, mieszkańcy mają prawo wypowiedzieć się w kwestii zmiany planu zagospodarowania przestrzennego w mieście.

— Na podstawie art. 39 ust. 1, w związku z art. 46 pkt 1 ustawy z dnia 3 października 2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko zawiadamiam o przystąpieniu do przeprowadzenia strategicznej oceny oddziaływania na środowisko do projektu zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego terenów położonych w śródmieściu Gołdapi. Uwagi, w formie pisemnej, można składać w Punkcie Obsługi Mieszkańców Urzędu Miejskiego w Gołdapi w terminie do 5 lutego 2018 r. Wniosek musi zawierać nazwisko, imię, nazwę i adres wnioskodawcy, określenie oczekiwań oraz oznaczenie nieruchomości, której dotyczy — tłumaczy gospodarz Gołdapi.

Projekt miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego jest konsultowany na potrzeby oceny jego oddziaływania na środowisko naturalne. Wnioski w tym zakresie można składać zgodnie z procedurą opisaną powyżej lub ustnie do protokołu u kierownika Wydziału Gospodarki Przestrzennej, Ochrony Środowiska i Nieruchomości (pokój nr 23), bądź za pomocą poczty elektronicznej na adres: pom@goldap.pl. Zgodnie ze wspomnianą ustawą, organem rozpatrującym wnioski i uwagi jest Burmistrz Gołdapi.

opr. mro

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages