Sobota, 19 października 2019. Imieniny Michaliny, Michała, Piotra

Można było poczuć świąteczny nastrój

2017-12-19 12:42:09 (ost. akt: 2017-12-19 12:43:49)

IX Jarmark Bożonarodzeniowy wprowadził mieszkańców w świąteczny nastrój W niedzielę, 17 grudnia wśród pięknej zimowej scenerii mieszkańcy powiatu spotkali się na IX już edycji jarmarku.

Tradycyjnie wydarzenie rozpoczęło się od kolędy, tym razem w wykonaniu włodarzy 
i radnych przy akompaniamencie uczniów Szkoły Muzycznej: Wiktorii Noga oraz Ernesta Skiersia. Oficjalnego otwarcia dokonał starosta gołdapski Andrzej Ciołek oraz zastępca burmistrza Gołdapi Jacek Morzy.

Jarmark wprowadził wszystkich w magiczną atmosferę Świąt. Mieszkańcy licznie odwiedzali stoiska z tradycyjnym jadłem i przepięknym rękodziełem, Nadleśnictwa Gołdap i Czerwony Dwór przygotowały natomiast piękne choinki. Na rodziców z dziećmi czekało stoisko „piernikowe zdobienie” przygotowane przez Zespół Szkół Zawodowych w Gołdapi, a na zmarzluchów ciepły bigos i herbata. Wyjątkowe chwile mieszkańcy uwiecznili w specjalnie przygotowanej na tę okazję fotobudce.
Na scenie wystąpili: uczniowie Szkoły Muzycznej w Gołdapi, przedszkolaki z gołdapskiego Przedszkola Samorządowego, dziecięca grupa Nadija z Bań Mazurskich, Teatr „Młodzi młodym”, dzieci z Domu dziecka Św. Faustyny.
Na jarmarku oprócz Mikołajów z suto wypchanymi workami można było otrzymać upominki od służb mundurowych, które wspólnie ze Starostwem Powiatowym w Gołdapi realizują projekty z rządowego „Programu ograniczania przestępczości i społecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2016 i 2017”.

Podczas Jarmarku wyłoniono również laureatów dwóch konkursów. Konkurs na najładniejsze stoisko wygrało Stowarzyszenie Żytkiejmska Struga, drugie miejsce zajęło Sołectwo Galwiecie, trzecie Szkoła Podstawowa w Boćwince. Wyróżnienie otrzymało Sołectwo Kozaki. Konkurs na najpiękniejsze przebranie wśród osób dorosłych wygrała Bogusława Kaszubska. Z kolei w kategorii wiekowej do 18 lat pierwsze miejsce zajęła Julia Jankowska, drugie Anna Kołodziejczyk, trzecie Alicja Kołodziejczyk, wyróżnienie zaś otrzymała Eliza Zuzanna Kaszubska.
Dziękujemy wszystkim, którzy byli z nami w tym wyjątkowym magicznym dniu.

Starostwo Powiatowe w Gołdapi kieruje ogromne podziękowania za wsparcie przy organizacji jarmarku wszystkim zaprzyjaźnionym instytucjom: Burmistrzowi Gminy Gołdap za umożliwienie zorganizowania Jarmarku w sercu Gołdapi, Pani Dyrektor oraz pracownikom Domu Kultury, Państwowej Szkole Muzycznej, Pani Dyrektor i opiekunom oraz wszystkim pociechom z Przedszkola Samorządowego nr 1, Zespołowi Nadija z Bań Mazurskich, Nadleśnictwom: Gołdap i Czerwony Dwór, Panu Mirkowi Bobrowskiemu, Pani Dorocie Łasicy oraz Wolontariuszom, jednostkom powiatowym, Stowarzyszeniom, Sołectwom i wystawcom, oraz wszystkim którzy dołożyli cegiełkę do organizacji tegorocznego Jarmarku Bożonarodzeniowego.

Dziękujemy za wsparcie medialne: goldap.info, goldap.org.pl, Kurierowi Gołdapskiemu i Radiu 5.

autor: Organizatorzy

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages