Wtorek, 22 października 2019. Imieniny Haliszki, Lody, Przybysłąwa

Gołdapscy śpiewacy z sukcesami w Białymstoku

2017-12-12 13:27:16 (ost. akt: 2017-12-12 13:30:29)

Około trzystu podmiotów wykonawczych z Polski i zagranicy brało udział w XXVII Międzynarodowym Festiwalu Piosenki „Super Mikrofon Radia Jard” w Białymstoku w dniach 8-10 grudnia. Najwięcej nagród zdobyli uczestnicy pracowni wokalnej Domu Kultury w Gołdapi, prowadzonej przez Roberta Magielnickiego.

Jury, w którym zasiadali przedstawiciele mediów oraz osoby związane z branżą muzyczną, oceniając barwę głosy, intonację, dykcję, interpretację, dobór repertuaru i ogólny wyraz artystyczny, postanowiło przyznać II miejsce Magdzie Dominiuk i Idze Włodarczyk w kategorii duety 12-16 lat. Jakub Pawłowski może poszczycić się III miejscem w kategorii solista 14-16 lat.

— Fakt zajęcia przeze mnie trzeciego miejsca przerosło moje najśmielsze oczekiwania. Tym bardziej,że był to pierwszy festiwal o tak wysokiej randze — mówi Jakub.

Wyróżnienie zdobyła Aniela Leśniak w kategorii solista 8-10 lat i Iga Włodarczyk w kategorii solista 11-13 lat. Natomiast zespół „Gołdapskie Zdrójki” zdobył I miejsce w kategorii zespoły wokalne powyżej 16 roku życia i zdobył nominację do wzięcia udziału w Międzynarodowych Festiwalach w Bułgarii i we Włoszech.

„Jestem ze wszystkich bardzo dumny i szczęśliwy, bo poziom był niezwykle wysoki. Każdy dał z siebie 100 procent — mówi Robert Magielnicki, prowadzący pracownię wokalną Domu Kultury w Gołdapi.

W Białymstoku zespół prezentował się w składzie: Iga Włodarczyk, Magdalena Dominiuk, Oliwia Magielnicka, Aleksandra Sieczkowska , Jakub Pawłowski, Kaja Rozmysłowska, Katarzyna Wasilewska, Weronika Pietruszewska, Aniela Leśniak, Marta Kurlanda, Kacper Buczyński, Olga Hołub, Tomasz Sala, Ryszard Dudko, Robert Magielnicki.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages