Wtorek, 22 października 2019. Imieniny Haliszki, Lody, Przybysłąwa

Seniorzy gołdapskiego ZNP świętowali 60-tkę sekcji

2017-11-29 11:54:52 (ost. akt: 2017-11-29 11:56:58)

W dniu 23 listopada Sekcja Emerytów i Rencistów Związku Nauczycielstwa Polskiego w Gołdapi uroczyście obchodziła 60-lecie utworzenia Krajowej Sekcji Emerytów i Rencistów ZNP.

Okolicznościowe spotkanie odbyło się w sali konferencyjnej przy Hoteliku Gołdap z udziałem członków gołdapskiej sekcji – byłych pracowników oświaty.

Spotkanie zaszczycili swoja obecnością – Starosta powiatu, Pan Andrzej Ciołek i Burmistrz Miasta i Gminy, Pan Tomasz Luto oraz Prezes Zarządu Oddziału, kol. Grażyna Iber. Byli też zaproszeni goście reprezentujący zaprzyjaźnione instytucje, np. Uniwersytet III Wieku.

Przew. Sekcji, kol. Elżbieta Szafruga z wdziękiem i werwą prowadziła część oficjalną spotkania, przedstawiając 31-letnią historię Gołdapskiej Sekcji Emerytów i Rencistów ZNP. Przypomniała osoby nią kierujące (pamięć już nieżyjących członków uczczono minutą ciszy), natomiast obecnych na spotkaniu byłych działaczy nagrodzono gromkimi brawami i wręczono podziękowania. Omówione zostały formy pracy sekcji z uwzględnieniem potrzeb starszych członków, np. udzielanie zasiłków losowych, odwiedziny schorowanych seniorów, a także co- czwartkowe spotkania jako „lek na samotność”.

W ramach promocji regionu członkowie Sekcji współpracują z sekcjami tego typu w naszym województwie ( wizyty w innych miejscowościach naszego województwa oraz rewizyty gości stamtąd. Jesteśmy ambasadorami naszej Małej Ojczyzny. Zorganizowaliśmy także wycieczki poza granice Polski – do Łotwy, Litwy i Chorwcji.

Były przemówienia gości, podziękowania długoletnim działaczom ZNP i wzruszająca część artystyczna – wiersze o tematyce senioralnej w konwencji pół żartem, pół serio w wykonaniu członków naszej sekcji.

Pierwsza była część nieoficjalna – wspólny smaczny obiad, wspaniały tort okolicznościowy. Po tej degustacji odbył się krótki koncert rodzinnego duetu ojca i córki, p. Szczerbowskich z repertuarem piosenek z lat młodości naszych członków.
Końcowym akcentem tej uroczystości były tańce w takt muzyki serwowanej przez DJa. Za ten udany wieczór i godne uczczenie 60-lecia Krajowej i 31-lecia naszej sekcji ZNP należą się organizatorom podziękowania i słowa uznania wraz z życzeniami dalszej owocnej pracy na rzecz gołdapskiej oświaty i środowiska jej byłych pracowników.

Aleksandra Ratasiewicz

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages