Czwartek, 24 września 2020. Imieniny Dory, Gerarda, Maryny

Uczniowie SP3 wiedzą już, jak tworzyć origami

2017-11-23 13:43:18 (ost. akt: 2017-11-23 13:44:46)

Metody aktywizujące pracę ucznia są niezwykle popularne poprzez swoją atrakcyjną formę oraz możliwości wielozakresowego ćwiczenia różnorakich czynności intelektualnych i umiejętności praktycznych. Do metod tych niewątpliwie można zaliczyć orgiami

Aby poznać tajniki znanej w Japonii od najdawniejszych czasów sztuki artystycznego składania papieru, dwudziestoosobowa grupa czwartoklasistów ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi wybrała się na wycieczkę do Gminnej Biblioteki Publicznej w Baniach Mazurskich.

Panie przygotowały zajęcia, w czasie których uczniowie poznali historię papieru i orgiami. Prezentacja multimedialna uświadomiła uczestników wycieczki, że orgiami nie wymaga wielu materiałów. Wystarczy kawałek papieru, by można było wykonać prześliczne, delikatne figurki.

Dzieci przy odrobinie wprawy, cierpliwości i skupienia, korzystając z instrukcji na kartce i wskazówek pani prowadzącej zajęcia, wyczarowali z papieru doskonałe kształty żurawia-symbolu orgiami.

Na wycieczkę pojechali uczniowie wyróżnieni w konkursie plastycznym „Jestem ilustratorem wierszy Juliana Tuwima i Jana Brzechwy”, oprócz zajęć z orgiami mieli przyjemność obejrzeć wystawę obrazów pani Elżbiety sowy z powiatu węgorzewskiego.

Dziękujemy paniom: Agnieszce Ozimek, Dorocie Horodło i Annie Kuzyk za wspaniałe zajęcia w ciepłej i serdecznej atmosferze oraz panu Krzysztofowi Jurewiczowi Przewodniczącemu Rady Rodziców za pokrycie kosztów przejazdu.

Justyna Kołodziej

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages