Czwartek, 24 września 2020. Imieniny Dory, Gerarda, Maryny

Szkoła w Pogorzeli edukuje globalnie

2017-11-23 10:48:04 (ost. akt: 2017-11-23 10:51:30)

Cel 1 – Koniec z ubóstwem oraz cel 5 – Równość płci były tematami przewodnimi trzeciego dnia Tygodnia Edukacji Globalnej w Szkole Podstawowej w Pogorzeli.

Jedno z zajęć Chłopaki nie płaczą! miało pokazać, jak stereotypy prowadzą do dyskryminacji. Dzieci zajmowały stanowisko po przeczytaniu różnych stwierdzeń i podawały motywację swojego wyboru. Rozważały np. prawdziwość poglądu, że chłopcy są bardziej leniwi od dziewcząt, a dziewczyny lepiej kłamią.

Równości płci i dyskryminacji poświęcone były także zajęcia Dawno temu, podczas których uczniowie w dobrze znanych opowieściach zmieniali płeć bohaterom i przewidywali tego konsekwencje. Natomiast temat Ciasteczkowy potwór poświęcony był ubóstwu i wykluczeniu społecznemu. W czasie tych zajęć dzieci uczyły się negocjować, dokonywać sprawiedliwego podziału, a w konsekwencji odwoływały się do prawa każdego człowieka do godnego życia.


Dzisiaj również wszystkie klasy przygotowywały ekspozycje, które zostaną zaprezentowane w piątek podczas podsumowania Tygodnia Edukacji Globalnej. Urozmaiceniem i przerywnikiem prac było czytanie bajek i baśni z różnych stron świata. Pani dyrektor przeczytała dzieciom żydowską bajkę autorstwa Michała Piróga Habuah,czyli bajka mydlana.


Grono pedagogiczne miało okazję poszerzyć swoją wiedzę na temat wykorzystania gier w edukacji na rzecz zrównoważonego rozwoju dzięki szkoleniu przeprowadzonemu przez trenera edukacji globalnej Panią Małgorzatę Burbę.

Dzień był bardzo pracowity, wymagał wysiłku fizycznego i umysłowego zarówno ze strony uczniów, jak i nauczycieli; mamy nadzieję, że przełoży się to wszechstronniejszy rozwój młodego pokolenia.

SP Pogorzel

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages