Radny Pianka walczy o oświetlenie na ulicy Plażowej

2011-04-28 10:35:44

Na najbliższej sesji Rady Miejskiej radni mają podjąć uchwałę w sprawie udzielenia burmistrzowi absolutorium. Przed tym jednak na komisjach omawiali wykonanie budżetu za rok 2010. Radny Andrzej Pianka miał wątpliwości, co do wykonania oświetlenia na ulicy Plażowej.

Radny Andrzej Pianka (z prawej) walczy o oświetlenie na ulicy Plażowej

Radny Andrzej Pianka (z prawej) walczy o oświetlenie na ulicy Plażowej

Autor: Anna Grudzińska

Andrzej Pianka niejeden raz pytał o zakończenie inwestycji na ulicy Plażowej. Oświetlenie miało zostać tam wykonane do końca roku 2010. Tak się jednak nie stało. Wyjaśnienie urzędników miejskich było takie, że gmina ze swojej strony zrobiła wszystko, a wina leży po stronie zakładu energetycznego. Najbardziej zirytował radnego fakt, że w omawianych dokumentach na temat budżetu był zapis, że inwestycja została zakończona.

— Proszę mi wyjaśnić, bo ja tego nie rozumiem, jak inwestycja może być wykonana, skoro tego oświetlenia nie ma — mówi radny Andrzej Pianka. — Najlepsze jest to, że za to jest zapłacone. Już na poprzedniej komisji powiedziano mi, że wszystko jest dobrze, a wszystko leży już po stronie zakładu energetycznego. Nie chcę, aby dalej mi tłumaczono, że ktoś inny jest winny. Nie szukam winnych, ale można mi było w listopadzie powiedzieć, że oświetlenie będzie tam w 2011 roku.

Okazało się, że wykonanie wykonaniu nierówne i można to rozumieć dwojako. Burmistrz Marek Miros wyjaśnił bowiem, że gmina co miała zrobić, to zrobiła, a radnego nikt w błąd nie wprowadzał. Dlaczego? Ponieważ czym innym jest doprowadzenie do zaistnienia warunków dla oświetlenia tej ulicy, a czym innym jest jej faktyczne oświetlenie. Gmina takie warunki stworzyła i za to zapłaciła, a ulicę oświetlić ma zakład energetyczny.

Słowa burmistrza potwierdził również kierownik wydziału infrastruktury komunalnej Wiesław Swatek.
— Wykonaliśmy oświetlenie: słupy, linie rozprowadziliśmy i jest złącze energetyczne. Od tego złącza zakład energetyczny wykonuje przyłącza — tłumaczy Wiesław Swatek. — W listopadzie też pana nie oszukałem, bo miało to zostać zrobione do końca roku. Teraz faktycznie tego oświetlenia nie ma, ale warunki przyłączeniowe już są. Wystąpiliśmy już do zakładu energetycznego o wstawienie licznika.

Radny Pianka stwierdził, że problemu by nie było, gdyby zostało to wyjaśnione wcześniej. Teraz sprawa jest już jasna, że pod hasłem "wykonanie oświetlenia na ulicy Plażowej" nie kryło się wykonanie oświetlenia, tylko wykonanie warunków do tego oświetlenia. Natomiast samego oświetlenia ma dokonać zakład energetyczny.

Komentarze 1 pokaż wszystkie komentarze w serwisie Coś się źle wyświetla? Widzisz błąd? Zgłoś nam to!

Dodaj swój komentarz

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

  1. Wyborca #269519 | 83.9.*.* 03-05-2011 10:06

    Panie Swatek niech pan wyjaśni dokładnie co to znaczy "Wykonaliśmy oświetlenie" bo ja to rozumiem że wystarczy ustawić fotokomórkie i żarówki świecą.Ponad to niech pan wyjaśni co to znaczy "nie oszukałem pana bo mialo to zostać zrobione do końca roku.Teraz faktycznie tego oświetlenia nie ma " Jak się mówi ,że miało być a niema to się oszukało czy nie ? Do roboty panowie urzędnicy.do roboty.Nie mącić mętnej wody.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz