Niedziela, 21 kwietnia 2019. Imieniny Jarosława, Konrada, Selmy

Uniwersytet Trzeciego Wieku w Grecji

2017-10-16 08:54:03 (ost. akt: 2017-10-16 08:56:46)

W dniach 16-28 września grupa słuchaczy Gołdapskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku pod kierownictwem Zofii Burel odbyła wspaniałą wycieczkę do malowniczych miejsc w Grecji, których atmosfera udzieliła się każdemu.

Nie sposób opisać wszystkich widoków i przeżyć. Jechaliśmy przez 6 państw: Polska, Czechy. Słowacja. Węgry, Serbia, Macedonia i Grecja - z noclegiem tranzytowym w Serbii. Podziwialiśmy piękne krajobrazy, w każdym kraju inne. Mieszkaliśmy w niewielkiej greckiej miejscowości położonej nad Morzem Egejskim i stamtąd codziennie wyruszaliśmy na zwiedzanie i podziwianie piękna i historii tego kraju:

- Olimp- siedziba starożytnych Bogów. ścieżki, którymi chadzał Zeus wraz z innymi Bogami. Park Narodowy wpisany do Księgi UNESCO, wodospad Zeusa i baseny Afrodyty, kościół św. Pantalejmona- patrona chorych i cierpiących.

- Ateny-stolica Grecji.Akropol- świątynia Ateny-Nike. Partenon- ruiny starej świątyni-ikona cywilizacji Zachodu.

- Narodowe Muzeum Archeologiczne uznawane za jedno z najlepszych muzeów na świecie,Świątynia Zeusa.

- Plaka- zabytkowa dzielnica znana jako dzielnica Bogów

- Saloniki- stolica Macedonii. Drugie po Atenach największe miasto Grecji. Bazylika św. Dymitra patrona miasta i całej Macedonii. Największy kościół w Grecji.

- Skiathos- port, wspaniała "złota plaża" Koukounaries- najbardziej znana spośród 60 plaż wyspy, najpiękniejsza w całej Grecji, mika znajdująca się w piasku odbija promienie słoneczne.

- Meteory. Jeden z najpiękniejszych i najbardziej zadziwiających zakątków świata. Niesamowity widok klasztorów zawieszonych między niebem a ziemią. Są to wysokie piaskowe skały, na których budowano prawosławne klasztory. Ścieżki na szczyty wykuto dopiero niedawno, wcześniej mnisi dostawali się za pomocą koszów umieszczanych na linach i wciąganych ręcznym kołowrotem.

Ogrom zabytków kultury pozwoliły nam przenieść się w inny świat- "świat jednego cudu" Widzieliśmy pola ryżowe, uprawy bawełny, jadalne kasztany, na drzewach granaty i gaje oliwkowe. Przebyliśmy około sześć tysięcy kilometrów, mieliśmy piękną słoneczną pogodę, byliśmy trochę zmęczeni ale ogromnie zadowoleni z tego co zobaczyliśmy. Ten wyjazd był naprawdę bardzo udany.

UTW Gołdap
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages