Sobota, 19 października 2019. Imieniny Michaliny, Michała, Piotra

Razem bezpiecznie – spotkanie policjantów z mieszkańcami gminy Dubeninki

2017-10-12 15:05:33 (ost. akt: 2017-10-12 15:22:23)

Autor zdjęcia: wm.policja.gov.pl

O szeroko rozumianym bezpieczeństwie rozmawiano w świetlicy wiejskiej w Żytkiejmach. W spotkaniu, oprócz mieszkańców gminy Dubeninki, uczestniczyli m.in. starosta gołdapski Andrzej Ciołek i zastępca komendanta powiatowego policji Sylwester Symonowicz.

W spotkaniu w Żytkiejmach uczestniczyło ponad 30 mieszkańców gminy Dubeninki, starosta gołdapski Andrzej Ciołek, sekretarz gminy Stanisław Kosiński, radni i sołtysi gminy Dubeninki, a także funkcjonariusze policji: zastępca komendanta powiatowego Sylwester Symonowicz, naczelnik wydziału prewencji i ruchu drogowego Ryszard Antolak i dzielnicowy Marcin Hiszpański.

Spotkanie było okazją do rozmów o problemach dotykających mieszkańców gminy, przede wszystkim szeroko rozumianego bezpieczeństwa.

Rozmawiano m.in. o Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, potrzebie przeanalizowania i uzupełnienia oznakowania drogowego, wycinki przydrożnych drzew i krzaków, jak również problemów związanych z przekraczaniem prędkości.

Policjanci zaprezentowali też alkogogle i narkogogle - specjalne okulary, które mają za zadanie pokazać, jak zmienia się koordynacja ruchowa po spożyciu alkoholu i narkotyków.
Ponadto wszystkim uczestnikom spotkania policjanci rozdali karty ICE.
Karta „ICE” („w nagłym wypadku”) pozwala ratownikom na powiadomienie bliskich w razie nagłego wypadku, a także na uzyskanie od nich dodatkowych informacji o poszkodowanym (przyjmowanych lekach, przebytych chorobach, alergiach itp.).
Źródło: KWP Olsztyn
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages