Sobota, 19 października 2019. Imieniny Michaliny, Michała, Piotra

Gołdapskie obchody dnia osób starszych

2017-10-11 14:57:33 (ost. akt: 2017-10-11 15:11:59)

Autor zdjęcia: Archiwum UM w Gołdapi

W urzędzie miejskim gołdapscy seniorzy świętowali Międzynarodowy Dzień Osób Starszych. Jako pierwszy życzenia złożył im burmistrz Gołdapi Tomasz Luto. W spotkaniu uczestniczyli członkowie Klubu Wrzos i Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Nie zabrakło kwiatów oraz poczęstunku.

Uroczystość rozpoczęła się od życzeń kierowanych do wszystkich seniorów oraz indywidualnie do porucznika Mieczysława Sztabińskiego obchodzącego tego dnia 94. urodziny.

— Cieszę się, że mogę dziś Państwa gościć. Chciałbym wysłuchać Państwa opinii i poznać oczekiwania. Staramy się wychodzić im naprzeciw. Gołdap dynamicznie się rozwija, jak jeszcze nigdy. Rozpoczynamy kolejne inwestycje. Przebudowujemy ulicę za ulicą. Dbamy by były one dostosowane do Waszych potrzeb. Chcemy stosować rozwiązania przemyślane, sprawdzone i odporne na działania czasu. Takie właśnie będą np. właśnie powstające chodniki wokół Placu Zwycięstwa – zwrócił się do zebranych burmistrz Gołdapi Tomasz Luto.

Seniorzy mogli poznać przygotowaną dla nich ofertę Biblioteki Publicznej, Ośrodka Sportu i Rekreacji, Domu Kultury oraz Ośrodka Pomocy Społecznej. Następnie mikrofon trafił do publiczności. Z sali padały pytania o stan powiatowych dróg i chodników oraz o ograniczoną cenowo dostępność najciekawszych propozycji kulturalnych.
Burmistrz Gołdapi każde z tych pytań traktował z dużą powagą i udzielał wyczerpujących odpowiedzi. Spotkanie zakończył mini-wykład omawiający role instytucji rządowych i samorządowych stojących w Polsce na straży praw obywatelskich.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages