Niedziela, 21 kwietnia 2019. Imieniny Jarosława, Konrada, Selmy

Teatr przy stoliku

2017-10-09 14:46:34 (ost. akt: 2017-10-09 14:47:49)

W poniedziałek 2 października spotkaliśmy się w bibliotece, by obejrzeć sztukę francuskiej autorki Dany Laurent pt: "Rola życia", w której wystąpili wspaniali aktorzy - Alicja Kochańska i Artur Steranko z Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie.

Kilka słów wstępu wygłosiła pani Elżbieta Lenkiewicz, która w sposób ciepły i  przyjemny wprowadziła nas w tematykę spektaklu. Akcja rozgrywa się za kulisami paryskiego teatru. 

„Zaglądamy za kulisy teatru. W garderobie do kolejnego spektaklu szykuje się Pierre. Gdy okazuje się, że jego zegarek po raz kolejny „przestał chodzić” zaczyna nerwowo szukać garderobianej, chociaż do rozpoczęcia przedstawienia pozostała jeszcze cała godzina. Mathilde stara się go uspokoić, ale na nic zdają się jej starania – aktor zaczyna histeryzować. I taki stan rzeczy trwa już od lat. On skupiony wyłącznie na sobie, skrajny egocentryk, mitoman, ona spokojna, wyważona, pomocna w każdej sytuacji – jak to garderobiana w teatrze. Zanim jednak Pierre wyjdzie na scenę sytuacja tak się rozwinie, że oboje będą musieli porozmawiać o życiu – i teatralnym i osobistym”

Dziękujemy wszystkim za przybycie.

Gminna Biblioteka Publiczna w Baniach Mazurskich
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages