Wtorek, 26 stycznia 2021. Imieniny Lutosława, Normy, Pauliny

W szkole w Lisach jest Magiczny Dywan!

2017-10-04 13:51:14 (ost. akt: 2017-10-05 07:59:14)

Od września 2017 roku dzieci ze Szkoły Podstawowej w Lisach mogą się cieszyć nową, niezwykłą pomocą dydaktyczną – interaktywną podłogą Magiczny Dywan, przeznaczoną do gier i zabaw ruchowych w przedszkolu i klasach młodszych.

Interaktywna podłoga FunFloor służy zarówno zabawie, jak i rehabilitacji poprzez ruch. Obraz wielkości 2 m x 3 m, wyświetlony na macie na podłodze, dzięki systemowi czujników reaguje na ruch dzieci. Uczestniczące w zabawie na Magicznym dywanie dzieci mogą chodzić, siedzieć czy nawet leżeć, wykonując ruchy przewidziane w grze lub zabawie, np. symulując grabienie liści, zbieranie grzybów, grę w piłkę nożną, w kręgle, bilard itp.

Duża różnorodność gier sprawia, że każde dziecko znajdzie tu swoją ulubioną zabawę. Tropiciele Śladów, amatorzy Piłki Nożnej czy znawcy Planet na pewno
będą usatysfakcjonowani propozycjami. Nauczyciele w zajęciach dydaktycznych mogą wykorzystać program Litery, Pianino czy Woda. Zabawy skutecznie rozwijają u dzieci motorykę, koordynację wzrokowo-ruchową, spostrzegawczość i szybkość reakcji, a jednocześnie w atrakcyjny sposób przekazują wiedzę, ćwiczą pamięć i uczą. Dzieci ze Szkoły Podstawowej w Lisach już polubiły zajęcia na Magicznym Dywanie i z radością w nich uczestniczą, czego dowodzą zdjęcia z prowadzonych zajęć.


Dorota Derkowska

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages