Sobota, 19 października 2019. Imieniny Michaliny, Michała, Piotra

W Gołdapi mieli pracować pracownicy z Indii. Nie dojechali

2017-10-04 08:07:49 (ost. akt: 2017-10-04 08:10:39)

Autor zdjęcia: Straż Graniczna

Czynności kontrolne zakończone 2 października przez funkcjonariuszy z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej wykazały nieprawidłowości w zakresie legalności powierzenia oraz wykonywania pracy wobec 3 obywateli Ukrainy pracujących na terenie powiatu olsztyńskiego, a także 6 obywateli Indii, którzy nie podjęli pracy w Gołdapi.

W pierwszym przypadku funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Olsztynie przeprowadzili kontrolę w firmie budowlanej, działającej na terenie powiatu olsztyńskiego. Kontrolujący ustalili, że trzech obywateli Ukrainy świadczyło pracę bez wymaganego zezwolenia. Cudzoziemców pouczono w związku z nielegalnym wykonywaniem pracy, natomiast Sąd Rejonowy w Olsztynie wymierzył pracodawcy karę grzywny w wysokości 1 000 zł.

Drugą kontrolę przeprowadzono na terenie zakładu gastronomicznego w Gołdapi. Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Gołdapi ustalili, że sześciu obywateli Indii pomimo wydanych zezwoleń nie wjechało do Polski, tym samym nie podjęło pracy w firmie. Ponieważ pracodawca nie poinformował o tym fakcie Wojewody Warmińsko-Mazurskiego, funkcjonariusze SG nałożyli na niego mandat karny w wysokości 400 zł.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages