Piątek, 22 stycznia 2021. Imieniny Dominiki, Mateusza, Wincentego

Jesienne figle - migle

2017-10-03 08:44:50 (ost. akt: 2017-10-03 08:45:49)

Autor zdjęcia: Mat. szkoły

30 września dzieci i młodzież oraz harcerze z 2 Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej „Aves” byli uczestnikami zabaw animacyjnych realizowanych przez Stowarzyszenie „Emerytowanych policjantów” w Gołdapi w ramach projektu „Figle – migle”.

Odbyły się one najpierw w Szkole Podstawowej nr 2 w Gołdapi, a następnie w lesie Kumiecie. Z papieru, bibuły, balonów powstały ciekawe postacie – nowi druhowie, prawdziwi przyjaciele, zawsze sprawiedliwi i gotowi do pomocy. Podczas gigantycznej gry „Chińczyk” dzieci wcieliły się w rolę pionków i wędrując po planszy wykonywały ciekawe zadania.

A gdyby tak w dalekiej Galaktyce o nazwie Garderoba, na jednej z planet tworzyły się nowe państwa, to jakie one by były? Już w lesie uczestnicy zajęć zastanawiali się nad tym problemem i przygotowali prezentacje swoich nowych państw z Garderobianej Galaktyki.

I tak przedstawiciele państw Poszarpanych Muszek, Wygniecionych Kołnierzyków, Kraciastych Krawatów, Pękniętych Pasków, Mocnych Kokardek demonstrowali tańce, zwyczaje, potrawy, rządy, florę i faunę, określali swoje położenie w Garderobie. A jak wiadomo, dziecięca wyobraźnia nie zna granic, więc powstały niepowtarzalne pomysły i to bez pomocy Internetu. Kiedy zapadał zmrok trwały jeszcze zabawy w chowanego oraz pieczenie kiełbasek i pianek na ognisku.


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages