Piątek, 14 grudnia 2018. Imieniny Alfreda, Izydora, Zoriny

Działania „EDWARD” w Gołdapi

2017-09-21 12:54:16 (ost. akt: 2017-09-21 12:55:04)

Od rana na drogach powiatu gołdapskiego policjanci ruchu drogowego prowadzą akcję „EDWARD”, czyli Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach. Działania te mają wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa oraz zwrócić uwagę na powszechny problem, jakim jest duża liczba osób, która codziennie traci życie i zdrowie w wypadkach drogowych.

Akcja „EDWARD” promuje „wizję zero” przyjętą w wielu krajach europejskich, czyli dążenie do zmniejszenia liczby wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym do zera. W praktyce założenie to jest niezwykle trudne do osiągnięcia. Data realizacji działań „EDWARD” nie jest przypadkowa, bowiem akcja ta przypada w czasie trwania Europejskiego Tygodnia Mobilności.

Podczas kontroli drogowych na terenie naszego powiatu główne przyczyny wypadków drogowych to niedostosowanie prędkości do panujących warunków ruchu, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu oraz nieprawidłowe zachowania wobec pieszych.

Policjanci gołdapskiej drogówki podczas dzisiejszych działań EDWARD prowadzić będą działania profilaktyczne. Będą kontrolować prędkość kierujących w miejscach występowania zagrożeń, jak również zwrócą uwagę na zachowanie kierowców w stosunku do niechronionych uczestników ruchu drogowego, którzy są grupą szczególnie wysokiego ryzyka poniesienia śmierci lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu w wypadkach drogowych.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages