Sobota, 19 stycznia 2019. Imieniny Erwiny, Henryka, Mariusza

Bezpiecznie do szkoły z gołdapskimi policjantami

2017-09-16 13:06:42 (ost. akt: 2017-09-16 13:08:02)

Autor zdjęcia: KPP w Gołdapi

„Bezpieczna droga do szkoły” to akacja, której głównym założeniem jest bezpieczeństwo dzieci na drodze. W ramach działań od początku września gołdapscy policjanci odwiedzają dzieci w szkołach i przedszkolach, gdzie przeprowadzają pogadanki i uczą praktycznych zachowań na drodze.

Rozpoczął się nowy rok szkolny. Wraz z początkiem września gołdapscy policjanci czuwają nad bezpieczeństwem dzieci i młodzieży pod szkołami. Pomagają najmłodszym w przejściu przez jezdnię oraz przypominają kierowcom o obowiązku zachowania szczególnej ostrożności w rejonie placówek oświatowych.

W ramach działań „Bezpieczna droga do szkoły” policjanci docierają do szkół i przedszkoli na terenie powiatu, gdzie edukują dzieci w różnym wieku, jak bezpiecznie poruszać się na drodze.

Od początku września br. policjanci odwiedzili przedszkolaków z Gołdapi, Galwieć, Boćwinki, Lis i Bań Mazurskich oraz klasy podstawowe tych szkół. Podczas wizyt funkcjonariusze rozmawiali o bezpieczeństwie na drodze oraz o podstawowych zasadach poruszania się po chodnikach, poboczach i przejściach dla pieszych. W nauce funkcjonariuszy wspomógł autochodzik. Najmłodsi uczestnicy „śmigali” wozem policyjnym i strażackim poznając przy tym świat znaków i symboli drogowych oraz ucząc się prawidłowych postaw na drodze.

Po wesołych dyskusjach, policjanci przypomnieli o konieczności używania elementów odblaskowych, które znacznie poprawiają widoczność pieszych o zmroku.Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages