Wtorek, 11 grudnia 2018. Imieniny Biny, Damazego, Waldemara

Gołdap zaszczepi dzieci przeciwko meningokokom

2017-09-06 20:56:43 (ost. akt: 2017-09-06 19:58:54)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: sxc.hu

Rusza program szczepień ochronnych przeciwko meningokokom grupy B. Gmina Gołdap zdecydowała się w tym roku sfinansować szczepienia dzieci urodzonych w 2017 r. mieszkających na jej terenie. Kolejne lata, to kolejne roczniki - 2016, 2015 i 2014.

Szczepienie pozwoli niemowlętom nabrać odporności i uchronić maluchy przed niebezpieczeństwem związanym z zapaleniem opon mózgowo-rdzeniowych i sepsą, które mogą być przyczyną nawet nagłej śmierci dziecka.

Żeby zaszczepić bezpłatnie dziecko przeciwko meningokokom grupy B, zgłoś się do swojego pediatry lub swojego lekarza rodzinnego. Jeżeli lekarz zakwalifikuje Twoje dziecko do szczepienia, szczepionka będzie do odebrania we wskazanej aptece. Zapłaci za nią Gmina Gołdap, jeżeli dziecko nie ukończyło 48 miesiąca życia, mieszka na terenie gminy, jest zdrowe, nie zostało do tej pory uodpornione na meningokoki grupy B i lekarz zalecił szczepienie.

Program będzie trwał do 2020 roku i obejmie dzieci do czwartego roku życia. Koszt zaplanowanych na cztery lata działań to ponad 900 tysięcy złotych, z czego aż 40% może stanowić dofinansowanie pozyskane przez gminę z Narodowego Funduszu Zdrowia.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages