Międzynarodowy Bieg Gusiew-Gołdap

2017-08-28 13:22:16(ost. akt: 2017-08-28 13:23:08)

Autor zdjęcia: Archiwum W-MOSG

Polacy, Rosjanie, Białorusini i Mołdawianie walczyli o tytuł najlepszych w XXIII Międzynarodowym Biegu Gusiew-Gołdap.
26 sierpnia na starcie półmaratonu stanęło 111 zawodników z Polski, Rosji, Białorusi i Mołdawii. Uroczyste otwarcie nastąpiło po rosyjskiej stronie w miejscowości Gusiew. Trasa biegu wiodła przez granicę państwa, a meta usytuowana była po stronie polskiej w centrum miasta w Gołdapi.

Funkcjonariusze Straży Granicznej nie tylko dbali o bezpieczeństwo imprezy, ale brali też czynny udział w zawodach.

Po zaciętej rywalizacji funkcjonariusz z W-MOSG ppłk SG Roman Liśkiewicz stanął na najwyższym stopniu podium w kategorii M-40, natomiast drugie miejsce wywalczył wśród Polaków, a siódme w ogólnej klasyfikacji. Najszybszymi biegaczami okazali się zawodnicy z Białorusi. Zwycięzcy Międzynarodowego Półmaratonu Gusiew-Gołdap otrzymali puchar Komendanta Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej. Nagrody wręczył Komendant Placówki Straży Granicznej w Gołdapi ppłk SG Tomasz Makowski. Zawodników dekorowali także przedstawiciele władz samorządowych z Polski i Rosji.