środa, 5 sierpnia 2020. Imieniny Emila, Karoliny, Kary

Mimo zakazów, weszli na pas drogi granicznej

2017-08-01 10:28:34 (ost. akt: 2017-08-01 10:30:09)

Autor zdjęcia: Straż graniczna

Funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej ukarali mandatami karnymi dwóch obywateli Wielkiej Brytanii. Jeden to „miłośnik kolejnictwa”, a drugi to „turysta”.

28 lipca w godzinach popołudniowych funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Barcianach zauważyli poruszającego się po pasie drogi granicznej mężczyznę i pozostawiony w miejscu niedozwolonym samochód osobowy marki Hyundai. Patrol SG przystąpił do legitymowania 59-letniego obywatela Wielkiej Brytanii, który tłumaczył, że jest „miłośnikiem kolejnictwa” i chciał wykonać kilka zdjęć wjeżdżającego pociągu z FR do RP.

Następnego dnia funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Baniach Mazurskich po ujawnieniu śladów przekroczenia granicy wbrew przepisom, przy pomocy psa służbowego o imieniu Juka, natychmiast rozpoczęli poszukiwania sprawcy. Pies służbowy podjął trop i wskazał kierunek prawdopodobnego odejścia osoby. Funkcjonariusze SG zatrzymali 54-letniego obywatela Wielkiej Brytanii, który przyznał się do nielegalnego przekroczenia granicy państwowej poza przejściem granicznym. Wyjaśnił że chciał zobaczyć jak wygląda granica polsko-rosyjska.

Miłośnik kolejnictwa został ukarany mandatem karnym za niedostosowanie się do zakazu ruchu w obu kierunkach, a także za wejście na pas drogi granicznej. Natomiast turysta za przekroczenie granicy państwowej wbrew przepisom.

Straż Graniczna po raz kolejny apeluje o zwracanie uwagi na tablice informacyjne i oznaczenia granicy państwa w czasie turystycznych wycieczek, grzybobrania, polowania, czy spacerowania w okolicach granicy państwowej.

Funkcjonariusze Straży Granicznej przestrzegają przed konsekwencjami karnymi w przypadku przekroczenia granicy państwa w miejscach do tego niewyznaczonych np. aby zrobić sobie pamiątkową fotografię, czy z bliska obejrzeć słupy Polski i Rosji. Zachowania takie stanowią czyny karalne określone w Kodeksie Karnym lub Kodeksie Wykroczeń, w zależności od okoliczności czynu, zagrożone karą grzywny do 500 zł bądź karą pozbawienia wolności do 3 lat.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages