Niedziela, 24 czerwca 2018. Imieniny Danuty, Jana, Janiny

Chcesz legalnie zatrudnić cudzoziemców? Przyjdź na szkolenie Straży Granicznej

2017-07-17 12:00:00 (ost. akt: 2017-07-17 11:40:06)

Autor zdjęcia: Straż Graniczna

Jeśli planujesz zatrudniać obcokrajowców i nie chcesz zapłacić kary koniecznie przyjdź na kolejne spotkanie o legalnym zatrudnianiu. Harmonogram szkoleń poniżej.

Jeszcze kilka lat temu stopa bezrobocia sięgała 14 procent. W najbardziej optymistycznych scenariuszach nikt nie zakładał, że bezrobocie spadnie do niemal 8 procent czyli najlepszego wskaźniku od 26 lat. Aż trudno w to uwierzyć, ale w niektórych gałęziach polskiej gospodarki brakuje rąk do pracy.

Dlatego wprowadzone nowe przepisy usprawniające zatrudnianie cudzoziemców do pracy sezonowej, co jak twierdzą eksperci spowoduje jeszcze większy wzrost gospodarczy. Natomiast o tym jak legalnie zatrudniać obcokrajowców mówią szkoleniowcy z Warmińsko-Mazurskiego oddziału Straży Granicznej.

Spotkania, konferencje, targi pracy to w tych przedsięwzięciach w miesiącu czerwcu i na początku lipca brali udział funkcjonariusze Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej. Adresatami przedmiotowych szkoleń są osoby i podmioty, które zatrudniają, bądź zamierzają zatrudnić cudzoziemców.

W trakcie spotkań prelegentami byli: funkcjonariusze Straży Granicznej, przedstawiciele Urzędu Wojewódzkiego, Urzędów Pracy, Państwowej Inspekcji Pracy, Urzędu Skarbowego, Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Gołdapi uczestniczyli w konferencji zorganizowanej przez Park Naukowo Technologiczny w Ełku oraz Agencję Pracy Mazury Job z siedzibą w Ełku pod patronatem Prezydenta Miasta Ełku.

Tematem spotkania było „Zatrudnienie cudzoziemców w teorii i praktyce. Legalizacja i kontrola zatrudnienia cudzoziemców z perspektywy praktyków". Pytań podczas spotkania było mnóstwo, dotyczyły przedmiotowej problematyki. Kolejne spotkanie odbyło się w Placówce Straży Granicznej w Braniewie, gdzie również funkcjonariusze omówili przepisy regulujące zasady zatrudniania pracowników zagranicznych oraz odpowiadali na pytania lokalnych przedsiębiorców.

Na spotkaniach poruszane będą problemy zarówno natury prawnej jak i praktycznej, z którymi obecnie zmagają się pracodawcy chcący zatrudnić obcokrajowców. Idea promowania wiedzy na temat obowiązujących regulacji prawnych w omawianym obszarze ma na celu przeciwdziałanie popełnianiu przestępstw i wykroczeń przez pracodawców, otwierających polski rynek pracy na potencjalnych pracowników zza wschodniej granicy.

Stanowi to bardzo ważny element uczciwej konkurencji, a tym samym przeciwdziała zjawisku nielegalnego zatrudniania pracowników, chroniąc tym samym ich własne interesy na polskim rynku pracy.


Harmonogram szkoleń na temat legalnego pobytu i zatrudniania cudzoziemców, w niżej wskazanych miejscowościach przy współudziale Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej oraz instytucje rynku pracy

Lipiec:
27.07.2017 r. i 30.08.2017 r. — Gołdap, PSG w Gołdapi

Sierpień:
11.08.2017 r. — Kętrzyn, pomieszczenie w Powiatowym Urzędzie Pracy
11.08.2017 r. — Bartoszyce, sala konferencyjna Urzędu Skarbowego w Bartoszycach
21-25.08.2017 r. — Mrągowo, pomieszczenie w Powiatowym Urzędzie Pracy
25.08.2017 r. — Pisz, sala konferencyjna w hotelu w Piszu


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages