Sobota, 19 stycznia 2019. Imieniny Erwiny, Henryka, Mariusza

Funkcjonariusze doskonalą jazdę motocyklem

2017-07-11 14:05:28 (ost. akt: 2017-07-11 14:07:59)

Autor zdjęcia: Archiwum W-MOSG

Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej zorganizował funkcjonariuszom z placówek szkolenie z zakresu kierowania motocyklem lekkim.

Oddział posiada 48 motocykli, które każdego dnia wykorzystywane są w służbie przez funkcjonariuszy Straży Granicznej. W miesiącu czerwcu odbyły się pierwsze zajęcia w Placówce Straży Granicznej w Gołdapi. Okazało się, że zapotrzebowanie na szkolenia z zakresu kierowania pojazdami wzrasta z dnia na dzień. Wychodząc naprzeciw potrzebom, kolejne szkolenia zaplanowano w miesiącu lipcu i sierpniu w pozostałych placówkach W-MOSG.

Praktyczny kurs doskonalący jazdę motocyklem obejmie prawie 200 funkcjonariuszy Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej. Tego typu szkolenia dostosowane są do potrzeb formacji. Podnoszą zakres wiedzy oraz umiejętności, które w rezultacie wpływają na usprawnienie działań w terenie.

Funkcjonariusze SG doskonalą swoje umiejętności w kierowaniu jednośladami pod okiem ppor. SG Zbigniewa Chrostka, na co dzień pełniącego służbę w Placówce Straży Granicznej w Olsztynie. Funkcjonariusz posiada uprawnienia instruktora nauki jazdy kat. A, B i C oraz ponad ośmioletnie doświadczenie w prowadzeniu zajęć teoretycznych i praktycznych z zakresu prawa o ruchu drogowym oraz eksploatacji pojazdów.

Uczestnicy, którzy ukończyli taki kurs praktyczny odważnie siadają za kierownicą motocykla i jadą do służby.Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages