Wtorek, 16 października 2018. Imieniny Ambrożego, Florentyny, Gawła

Sukces gołdapskich strażaków!

2017-06-27 10:37:21 (ost. akt: 2017-06-27 10:45:22)

Autor zdjęcia: bryg. Andrzej Jankowski/mł.kpt. Maja Hain

21 i 22 czerwca w Rybakach odbyły się II zawody – warsztaty ratownictwa specjalistycznego w zakresie podstawowym „RYBAKI 2017”. W warsztatach wzięły udział 24 zastępy ze wszystkich jednostek ratowniczo-gaśniczych Państwowej Straży Pożarnej z terenu województwa warmińsko-mazurskiego. Gołdapscy funkcjonariusze wygrali zawody zdobywając 228 pkt., na drugim miejscu uplasował się zastęp z Olsztyna, a na trzecim z Iławy.

Strażacy biorący udział w zawodach-warsztatach mieli możliwość zaprezentowania własnych umiejętności, które nabyli podczas codziennej służby w swoich jednostkach, realizując zasady doskonalenia zawodowego w Państwowej Straży Pożarnej. Nie tylko kształcenie zawodowe lecz również, a może przede wszystkim, własne umiejętności sprawiły że konkurencje nie sprawiły dużych trudności ćwiczącym zastępom.

Dla przybyłych strażaków przygotowano 6 epizodów, gdzie musieli wykazać się umiejętnościami w poszczególnych dziedzinach  ratownictwa, w tym: wodnego, wysokościowego, chemicznego, technicznego, medycznego oraz gaszenia pożarów wewnętrznych. W trakcie ćwiczeń liczyła się przede wszystkim prawidłowość wykonania zadania w oparciu o posiadany sprzęt, ale również czas, który był dodatkowym elementem rywalizacji.

Za przygotowanie jednego z epizodów podczas ćwiczeń odpowiedzialny był również strażak z naszej komendy asp. Adrian Korotko. Wszystkie konkurencje odbyły się na terenie Archidiecezjalnego Ośrodka Charytatywnego CARITAS Archidiecezji Warmińskiej w Rybakach.
st.kpt. Kamil Pawlukanis, KP PSP w Gołdapi
kpt. Rafał Melnyk - KW PSP w Olsztynie

Zwycięski skład reprezentacji gołdaskiej komendy:
- st.asp. Przemysław Sakowicz – dowódca,
- mł.ogn. Robert Brzozowski – kierowca operator,
- mł.asp. Józef Wilczewski – ratownik,
- mł.ogn. Przemysław Oleksy – ratownik,
- mł.ogn. Grzegorz Nowak – ratownik.Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages