Sobota, 20 października 2018. Imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa

Kolejny Rodzinny Rajd Rowerowy za nami

2017-06-12 17:38:18 (ost. akt: 2017-06-12 17:43:26)

Autor zdjęcia: Archiwum Starostwo Powiatowe w Gołdapi

W minioną sobotę po raz szósty odbył się Rodzinny Rajd Rowerowy. Organizatorem imprezy było Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gołdapi. Uroczystego otwarcia dokonała dyrektor PCPR Małgorzata Gryszkowska. O godz. 11.00 z centrum miasta wyruszyło około 100 rowerzystów w różnym wieku.

Na mecie rajdu, u podnóża Pięknej Góry na wszystkich czekało mnóstwo atrakcji. Na początek posiłek, a następnie konkursy i zabawy z nagrodami.

Podczas rajdu przeprowadzono zainicjowaną przez MSWiA kampanię społeczną pod hasłem ,,Kręci mnie bezpieczeństwo”. Głównym założeniem było podniesienie świadomości szeroko rozumianego bezpieczeństwa mieszkańców poprzez bezpośredni kontakt ze służbami mundurowymi.

W ramach przedsięwzięcia funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej w Gołdapi oraz Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gołdapi przygotowali pokaz posiadanego sprzętu i wyposażenia. Z kolei funkcjonariuszki Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi przybliżyły zainteresowanym uczestnikom rajdu podstawowe zasady zachowania bezpieczeństwa m.in. podczas jazdy na rowerze.

Czynnym uczestnikiem rajdu był komendant Straży Miejskiej w Gołdapi, który na służbowym rowerze przejechał wraz z uczestnikami trasę. W akcję zaangażowali się również żołnierze z 15. Gołdapskiego Pułku Przeciwlotniczego, którzy częstowali uczestników smaczną zupą grochową. Na stoisku Starostwa Powiatowego i Policji można było otrzymać ulotki profilaktyczno – informacyjne oraz materiały promocyjne w postaci broszur, folderów czy odblaskowych elementów.

Rajd z pewnością możemy zaliczyć do udanych. Nie zawiodła ani pogoda, ani uczestnicy. Gratulujemy Organizatorom.Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages