Wtorek, 11 grudnia 2018. Imieniny Biny, Damazego, Waldemara

Wizyta w gołdapskim schronisku dla psów

2017-05-30 12:37:24 (ost. akt: 2017-05-30 12:53:18)

Autor zdjęcia: Archiwum SP 3

29 maja uczniowie klasy 2B Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi wraz z wychowawczynią oraz mamami Moniką i Justyną odwiedzili Schronisko dla zwierząt w Gołdapi.

Pani Marta Gawryluk przeprowadziła zajęcia dotyczące zachowania się wobec psów, rozpoznawania mowy ciała czworonoga, np. ziewanie czy oblizywanie nosa możne być oznaką próby uspokojenia się. Wyjaśniła skąd w schronisku biorą się psy i jak wygląda opieka nad nimi.

Dzieci chętnie odpowiadały na pytania, były aktywne, pytały o to co je interesowało. Miały okazję wypróbować w praktyce zdobytą wiedzę w kontakcie z cudownym psem Dislem, który był szczęśliwy, że mógł być przytulany i głaskany. Mogły na żywo zobaczyć, że posiadanie psa to ogromna odpowiedzialność i nie można go tak po prostu wyrzucić kiedy nam się znudzi. Mieć psa to być odpowiedzialnym za jego zdrowie i opiekować się nim.

Zajęcia wywarły na uczniach ogromne wrażenie, długo rozmawiały o tym co zobaczyły, w klasie przypomniały sobie zasady, o których mówiła Pani Marta, np. żeby nie patrzeć psu w oczy, nie podchodzić do psa na wprost czy klepać go po głowie. Dziękujemy za tak ciekawe i zajęcia. Są one bardzo potrzebne, żeby od najmłodszych lat uwrażliwiać na krzywdę i los bezbronnych zwierząt.
Katarzyna MiernikCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages