środa, 15 lipca 2020. Imieniny Henryka, Igi, Włodzimierza

Naukobus w Gołdapi dał uczniom wiele radości

2017-05-27 08:00:00 (ost. akt: 2017-05-26 22:32:55)

Autor zdjęcia: Ośrodek Pomocy Społecznej w Gołdapi

Ośrodek Pomocy Społecznej w Gołdapi planując kolejne działania w ramach XIX Warmińsko – Mazurskich Dni Rodziny, wspólnie z Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Gołdapi wystąpił z wnioskiem do Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego o przysłanie mobilnej wystawy NAUKOBUS.

Program ten z założenia skierowany jest do uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych, dlatego też naszym działaniem objęliśmy uczniów ze wszystkich gminnych szkół podstawowych.

Uroczyste rozpoczęcie wydarzenia z udziałem przedstawicieli Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego i lokalnych władz odbyło się 25 maja w Kompleksie Sportowo - Rekreacyjnym Hala - Basen w Gołdapi.

Pod czujnym okiem animatorów: Marii, Kai i Kuby z Centrum Nauki Kopernik, z wystawy skorzystało 800 uczniów. Zgodnie z wytycznymi CNK wystawę mogło obejrzeć 70 uczniów na godzinę przez 6 godzin dziennie.

Radość uczniów trudno jest opisać. Dzieci były zachwycone a swoje odczucia i podziękowania mogli wyrazić w przygotowanej na tę okazję „księdze podziękowań”, którą do Warszawy zabrali ze sobą animatorzy. Podczas wystawy nie tylko dzieci eksperymentowały i w praktyczny sposób zapoznawały się z prawami natury. Dorośli także chętnie brali udział w doświadczeniach.
OPS w Gołdapi


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages