Sobota, 21 kwietnia 2018. Imieniny Jarosława, Konrada, Selmy

Pierwsza podróż pociągiem zapewniła moc atrakcji

2017-05-17 14:07:30 (ost. akt: 2017-05-17 14:11:09)

Autor zdjęcia: Archiwum SP 3

16 maja uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi z klas 0A, 0D, IIA, IIB z wychowawczyniami i rodzicami wyruszyli na wycieczkę do Płociczna. Celem podróży była przejażdżka Wigierską Kolejką Wąskotorową po Puszczy Augustowskiej oraz Wigierskim Parku Narodowym.

W roku 1991 atrakcja została wpisana do rejestru zabytków jako cenny wytwór techniki i jako jedna z najdłużej funkcjonujących kolejek leśnych w Polsce. Rozstaw torów to tylko 60cm, jest to jednak z najwęższych kolejek. Trasa liczy 10km.

Na swej trasie kolejka ma następujące przystanki:
- Przystanek Binduga, pierwszy przystanek widokowy na trasie kolejki. Położony jest na wysokim brzegu jeziora Wigry, skąd roztacza się wspaniały widok na malowniczą zatokę.
-Drugi przystanek - Bartny Dół nad Wigrami. Z pobliskiej przystani roztacza się piękna panorama z największymi w Polsce wyspami jeziornymi: Ordów i Ostrów. Na wodzie zbudowana jest platforma do podziwiania piękna przyrody.
- Docelowa stacja Krusznik, dawniej duża składnica drewna, dziś główny przystanek na trasie, znajduje się tu „Zielona Karczma”, miejsce zabaw i biesiad integracyjnych. Po półgodzinnym postoju na łące przy kompleksie puszczańskiego starodrzewu wyrusza się w drogę powrotną do Płociczna.

Ostatni przystanek Powały, przystanek widokowy nad Wigrami, które można podziwiać z pomostu lub z wysokiego brzegu jeziora. Dawna stanica harcerska.
Kiedy wróciliśmy do Płociczna przygotowane zostało ognisko, na którym upiekliśmy pyszne kiełbaski. Posilenie wyruszyliśmy w podróż powrotną do Gołdapi.
Dla większości dzieci, była to pierwsza podróż pociągiem, co zapewniło im ogrom atrakcji i pozytywnych przeżyć.
K.Miernik, P.Pietrzak, D.Trzcińska, W.WaraksaCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages